Výstava Umění ve Městě 2017 představuje ve veřejném prostoru interiérů tří měst – Českých Budějovicích, Hluboké nad Vltavou a Veselí nad Lužnicí – současnou sochařskou tvorbu z Česka a Slovenska. Projekt, probíhající přímo ve veřejných prostorech měst, letos slaví jubilejní 10. ročník.

Kdy: 15. červen 2017 – 29. září 2017

Výstava Umění ve Městě 2017

Už desátým rokem oživuje výstava Umění ve městě veřejný prostor nejen Českých Budějovic, ale potřetí také v Hluboké nad Vltavou a nově se představí ve Veselí nad Lužnicí. Na návštěvníky čekají monumentální díla i komornější plastiky, sochy, které vyzývají k interakci nebo sochy, které vstupují do architektury, s kterou jsou bezprostředně svázány.

Exponáty zasazené do živého města, veřejného prostoru, zde přicházejí za divákem a umožňují mu tak vidět známá zákoutí novýma očima. Město i sochy se vzájemně ovlivňují a dostávají nové souvislosti. Autory soch a objektů jsou výtvarníci napříč generacemi, od čerstvých absolventů výtvarných škol po jejich profesory. V minulých ročnících byly například představeny práce Kurta Gebauera, emeritního profesora VŠUP, nebo docenta FAVU Michala Gabriela, monumentální objekty od Čestmíra Sušky a další. Pojítkem je socha, objekt propojený s místem na 3 měsíce.

Výstava Umění ve Městě 2017

Cílem výstavy je přinášet stále nové netradiční podněty, zážitky a náměty k zamyšlení anebo jen potěšení estetickou formou nejen obyvatelům, ale i turistům a každý rok tak přivézt do města nová, progresivní díla. Výstava, která přichází za divákem do ulic, by měla být důkazem nekonečné lidské kreativity a radosti z možnosti sdílet ji s ostatními.

Kde: Náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice

Vstupné

Individuální vstupné je zpoplatněné při vstupu do Galerie Mariánská a Alšovy jihočeské galerie.

Více informací naleznete na www.umenivemeste.cz