Přijďte se do muzea podívat na sbírku přírodních klenotů. Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích připravilo pro své návštěvníky výstavu s názvem Vltavíny a jiná přírodní skla. Výstava nabízí to nejlepší , co bylo ve sbírkách za celou dobu trvání muzea shromážděno.

Kdy: 10. květen 2016 – 31. březen 2017

Vltavín a jiná přírodní skla

Výstava s názvem Vltavíny a jiná přírodní skla nabízí ke shlédnutí to nejlepší ze sbírkových fondů budovaných téměř 100 let, včetně období významného působení světoznámého badatele profesora Oswalda. Vltavíny jsou představeny jako sklo vytvořené dopadem kosmického tělesa ve srovnávacím rámci s podobnými skly z jihovýchodní Asie a dalšími přírodními skly jak meteorického, tak i sopečného původu. Výstavu připravili kurátor geologických sbírek Jihočeského muzea RNDr. Petr Rajlich, CSc., Ph.D. s kolegyní Mgr. Sandrou Venclovou.

Vltavín a jiná přírodní skla

Vltavín – celosvětová česká rarita přitahuje zájem veřejnosti, sběratelů, obchodníků, ale i vědců u nás i v zahraničí. Dokazuje to jejich stálé vyhledávání, mimořádné množství odborných článků, publikací a vědeckých pojednání. Pro vědecké pracovníky jsou stálou záhadou, kterou se dosud nepodařilo uspokojivě vyřešit.

Vstupné na Vltavíny a jiná přírodní skla

Plné vstupné stojí 60 Kč, snížená je za 30 Kč a rodinné vstupné činí 100 Kč.

 

Místo výstavy

Dukelská 242/1, vchod ze Senovážného náměstí v Českých Budějovicích.

Více informací naleznete na www.muzeumcb.cz