Taneční mistrovství světa World Dance Championship 2017 se bude v listopadu již podeváté konat v Liberci. Tohoto velkého tanečního svátku se účastní mezinárodní výpravy z dvaceti zemí světa a někteří tanečníci zůstávají i na celý týden.

Kdy: 20. listopad 2017 – 26. listopad 2017 od 8:00 do 19:00 hodin

World Dance Championship 2017

Město Liberec a Liberecký kraj jsou tradičními partnery této akce a každý rok je spolu s pořadateli připravován i doprovodný program, jehož cílem je zahraničním i českým výpravám více ukázat město Liberec a také pozvat Liberečany na tuto ojedinělou akci. V letošním roce bude vše ještě více spojeno s děním ve městě. Tématem mistrovství se staly rytířské hry a tak se tanečníci zapojí do celoroční hry připravenou pro návštěvníky Liberce, „Pátrání libereckého rytíře Rolanda“. Asi čtyřkilometrová trasa vede historickou částí města a začíná a končí u liberecké radnice. Na radniční věž pak budou mít tanečníci vstup zdarma. Před začátkem mistrovství přijme mezinárodní porotu primátor města pan Tibor Batthyány, právě spolu s rytířem Rolandem. Pro ně i pro tanečníky budou připraveny dárkové předměty s tématikou Liberce.

World Dance Championship 2017

Otevřené taneční mistrovství světa v různých tanečních formách i věkových kategoriích je barevnou přehlídkou toho nejlepšího z více než dvaceti zemí světa, Nejpočetnější budou určitě české výpravy, které mají výhodu domácího prostředí, očekává se také početná výprava z Ruska, Itálie, Německa a Polska. Denně bude na akci až 2000 soutěžících a 1000 diváků. Jejich výkony bude hodnotit mezinárodní porota složená z tanečních mistrů a profesionálních tanečníků. Soutěžní klání i doprovodný program bude divácky velice atraktivní, krásné kostýmy, skvělá taneční vystoupení, úřadující i budoucí mistři světa či speciální hosté.

World Dance Championship 2017

Seznam disciplín:
Street Dance ( Hip Hip, Haus, Break Dance. Poping, Loking )
Pop Dance ( Disco, Techno,..)
Belly Dance
Caribien Dance ( Salsa, Bachata, Merenque)
Latinsko americké techniky ( Rumba, Čača, Jive, Samba, Paso Doble)
Standardní techniky ( Waltz ,Valčík, Tango,Slowfox, Qiuckstep)
Tradiční tance ( Polka, Mazurka, Tango Argentino, Čardáš, …..)
Etnik Dance, Jazz Dance
Modern Dance
Contemporary Dance
Balet
Tap Dance
Freestyle techniky (Cheer Dance, Pompon Dance, Repeet Dance….)

Věkové kategorie:
Mini (4 – 8 let)
Děti (9 – 12 let)
Junioři (12 – 15 let)
Dospělí (16+)
Masters (33+)

Seznam přihlášených zemí:
Česká republika
Slovensko
Itálie
Černá Hora
Slovinsko
Španělsko
Francie
Belgie
Holandsko
Švýcarsko
Německo
Dánsko
Norsko
Švédsko
Bělorusko
Ukrajina
Rusko
Polsko
Turecko
Maďarsko
Rumunsko
Lotyšsko
Kazachstán

Kde: Nitranská 1, Liberec

Vstupné: 350 Kč

Více informací naleznete na www.latinofestival.cz