8.00 – 12.00 Farmářské trhy na Dvořákově nábřeží
Pomlázky, kraslice a velikonoční speciality mohou návštěvníci čekat na tradičních farmářských trzích na Dvořákově nábřeží. Děti si zkusí uplést pomlázku a pomalují si vlastní kraslici.

09.00 – 17.00 Prohlídka svatohorského muzea s 50% slevou
Expozice vás provede historií Svaté Hory od jejího založení až do dnešní doby. Zajímá vás, jaké nálezy odhalila nedávná rekonstrukce? Interaktivní výstava, která zaujme děti i dospělé, odpoví.

10.00 – 17.00 Velikonoce v hornickém domku
Již tradičně ve velikonočním čase proběhne v Hornickém muzeu Příbram na Březových Horách akce s názvem Velikonoce v hornickém domku. Návštěvníci se seznámí s podobou velikonočních svátků v hornické domácnosti na počátku 20. století: vůně pečiva, lidové popěvky, tradiční výzdoba i um tvůrců lidových řemesel. Zájemci si mohou vše vlastnoručně vyzkoušet – pletení pomlázek, pečení jidášů, zdobení vajíček, výrobu rákosových píšťalek.

09.30 a 14.00 Komentované procházky centrem Příbrami
Zájemci se spolu s průvodkyní projdou po historickém centru královského horního města zdarma. Procházky začínají u Informačního centra města Příbram v Pražské ulici 129. Kapacita je omezena na 20 osob, proto je lepší si rezervovat místa předem na e-mailu info@pribram.eu nebo na telefonu 773 747 843.

10.00 – 17.00 Velikonoce v divadle
Velikonoční tvoření, zábava pro děti, pomlázka od velikonočního zajíčka, pohádky v divadle a v kině.
Od 9 do 17 h se výletníci mohou zastavit v příbramském informačním centru v Pražské ulici pro malou pozornost k zahájení turistické sezóny.

Zdroj: ZDE