Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy zve všechny zájemce na další přednášku v rámci cyklu S přírodovědcem na cestách, tentokrát na téma želv žijících v oblasti Berau. Přednáška se bude konat 29. listopadu od 18:00 hodin v sále Stanice přírodovědců a přednášet bude Mgr. Hanka Svobodová ze vzdělávacího centra Tereza.

Kdy: 29. listopad 2017 od 18:00 do 20:00 hodin

Želvy v úzkých

Oblast Berau na východním Borneu je územím s největší biodiverzitou na světě, jsou tu nejstarší a nejkrásnější korálové útesy, více než 880 druhů ryb, rejnoci a obrovské manty, 23 druhů delfínů a velryb, potkáte tu žraloky a vzácně i poslední dugongy. Oblast je ale především domovem mořských želv, místní maličké ostrůvky tvoří osmé nejdůležitější líhniště karet obrovských na světě. Potravu zde hledají i velmi vzácné, kriticky ohrožené karety pravé. Neuvěřitelné bohatství východního Bornea ale velmi rychle mizí. Hana Svobodová se spolu s místní organizací Konservasi Biota Laut Berau snaží toto bohatství a především mořské želvy už několik let chránit. Působí ale i jako konzultant pro jiné organizace chránící želvy. Chcete vědět, jak se člověk ze země bez moře může stát ochranářem v tropech a co to obnáší, jak problémy přírody souvisí s kulturou místních a jak se dá vztah lidí k přírodě posouvat, nebo jak můžete pomoci?

Želvy v úzkých

Hlavním cílem projektu je pomoci zefektivnit ochranu mořských želv a redukovat nelegální prodej produktů z želv (masa a vajec určených ke konzumaci a želvoviny, z níž se vyrábějí především šperky).

Kde: Drtinova 1a, Praha 5

Vstupné činí 20 Kč

Více informací naleznete na www.ddmpraha.cz