Celoročním provozem se již sedmou zimní sezonu pyšní Hradní muzeum v Českém Krumlově. Milovníci historie a kulturního dědictví mohou strávit příjemné a zároveň poučné chvíle v prostorách nejstarší dochované části krumlovské rezidence, v tzv. Hrádku s věží na II. zámeckém nádvoří.

Kdy: 2. listopad 2017 – 31. březen 2018 od 9:00 do 16:00 hodin

Zimní prohlídky Hradního muzea Český Krumlov

Návštěvníci spatří vzácné předměty, které byly doposud ukryty v zámeckých depozitářích. Hradní muzeum je umístěno v dosud nevyužité budově tzv. Hrádku, která stojí na druhém zámeckém nádvoří. Jedná se o jednu z nejstarších a nejhodnotnějších staveb v českokrumlovském zámeckém areálu.

Tamní expozice zaujme už sama o sobě tím, že na rozdíl od standardních muzeí je pojata jako historická muzejní instalace 19. století. Návštěvníkům je představen soukromý i pracovní život ředitele schwarzenberského panství. Autenticitu prostředí umocňují nejen stovky exponátů, ale též předměty každodenní potřeby jako například historická svítidla či zrestaurovaná kachlová kamna. Součástí expozice je také zbrojnice, mincovna, klenotnice s ojedinělými církevními památkami jakým je relikviář s ostatky sv. Reparáta, kinematograf promítající schwarzenberské filmy či rozměrný model hradu zachycující jeho podobu v polovině 16. století. Příjemný čas k odpočinku a vstřebání všech vjemů nabízí tamní kavárna.

Zimní prohlídky Hradního muzea Český Krumlov

Poslední vstup do Hradního muzea je možný v 15.15, na věž v 15.30 hodin
Od 23. 12. 2017 do 1. 1. 2018 (včetně) je expozice Hradního muzea a zámecká věž uzavřena!

Kde: Státní hrad a zámek Český Krumlov, Zámek 59, Český Krumlov

Vstupné:

Plná cena: 100 Kč
Snížená cena: 70 Kč
Rodinné vstupné: 270 Kč

Uvedené vstupné platí pro Hradní muzeum. Je možná i kombinace vstupu do zámecké věže.

Více informací naleznete na www.zamek-ceskykrumlov.cz