Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou už posedmé v historii otevřeny i přes zimu… Zimy se bát nemusíte, v jeskyních je příjemná teplota okolo 8° C, a to i když je venku pod nulou. Na prohlídku je nutná včasná rezervace.

Kdy: 1. prosinec 2017 – 28. únor 2018

Zimní prohlídky Sloupsko-šošůvských jeskyní

V šošůvské části Sloupsko-šosůvských jeskyní se i v zimě můžete obdivovat krásám podzemí. Při světle baterek se zaposlouchejte do poučeného výkladu průvodce. Vstupy v 10:00, 12:00, 13:00 si můžete rezervovat od úterý do neděle v období od prosince 2017 do února 2018.

ři světlech baterek, které si nezapomeňte vzít s sebou, si prohlédnete celou krásně krápníkově zdobenou šošůvskou část (znak SŠJ svícen, průsvitné krápníky a spoustu dalších krápníků různé velikosti a tvarů). Nebo můžete vyzkoušet život jeskyňáře a zvolit si tříhodinovou adrenalinovou zážitkovou trasu ”Po stopách Nagela”.

V měsících listopadu a březnu jsou jeskyně zájemcům otevřeny po předchozí domluvě se Správou jeskyní od úterý do neděle se vstupy v 10:00, 12:00 a 13:00 hodin.

Zimní prohlídky Sloupsko-šošůvských jeskyní

Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou rozsáhlým komplexem dómů, chodeb a obrovských podzemních propastí vytvořených ve dvou patrech. Nejznámější Eliščina jeskyně má vynikající akustiku, a proto je příležitostně využívána pro koncerty komorní hudby. Prohlídkové trasy Sloupsko-šošůvských jeskyní jsou spojeny s prohlídkou jeskyně Kůlna, kde byly nalezeny části lebky neandrtálského člověka asi 120 000 let staré. Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou také charakteristické křehkou a barevnou krápníkovou výzdobou.

Kde: Sloup 237, Sloup

Vstupné:

Plná cena: 120 Kč
Snížená cena: 70 Kč

Více informací naleznete na www.caves.cz