Areál přírodního koupacího biotopu Brno-jih se nachází na území městské části Brno-jih.
Zájmová oblast se nachází v blízkosti řeky Svratky, na jejím pravém břehu, ve vzdálenosti cca 65 m.

Koupací biotop je vybavený systémem přírodního způsobu čištění vody ke koupání. Voda v tomto systému je čištěna pomocí rostlin, řas a mikroorganismů, které jsou uloženy ve štěrkovém podloží. Část biotopu je určena pro koupání a druhá část pak plní čistící funkci. Zdrojem vody pro koupací biotop jsou dvě stávající studny. Přírodní koupaliště tvoří uzavřený okruh, ve kterém voda cirkuluje pomocí čerpadel. Pro cirkulaci vody bude voda z bazénu odebírána jak pomocí bočních skimmerů, tak i z filtračních zón umístěných pod pláží. Veškerá voda bude protékat přes čistící zónu, kde bude docházet k biologickému čištění vody. Čistící zóna je navržena tak, aby voda protékala gravitačně zpět do bazénu, přes potok spojující čistící zónu a bazén.

V koupacím biotopu se oproti klasickým bazénům nepoužívají k čištění žádné chemické látky.

Zázemí areálu zahrnuje i provozní budovu, budovu WC a stánek s občerstvením. Provozní budova leží v jihovýchodní části areálu u vstupu a je zde místnost plavčíka a první pomoci, dále zázemí pro zaměstnance (šatna a hygienické zázemí zařízení), pokladna, úklidová místnost, převlékárna s uzamykatelnými skříňkami, WC pro veřejnost (muži, ženy) a sklad. Budova WC se nachází v centrální části areálu – nachází se zde místnosti WC pro veřejnost a úklidová místnost. Stánek s občerstvením Vám poskytne nabídku jídel, nápojů a dalších pochutin.

Samozřejmostí jsou čtyři venkovní dvojsprchy a převlékací kabiny.K odpočinku, relaxaci nebo opalování slouží dostatečný prostor travnatých ploch. Pro sportovní vyžití mohou návštěvníci využít beachvolejbalové hřiště.V areálu koupaliště najdete bazén o celkové ploše 2750m2. Tento bazén má tvar nepravidelného oválu je rozdělen na plaveckou a neplaveckou část. Část pro neplavce má hloubku od 1 do 1,5 m, plavecká část pak 2 – 3m. Kolem bazénu jsou umístěna 2 velká dřevěná mola, která slouží k opalování. S bazénem je propojeno brouzdaliště pro nejmenší s hloubkou 0-0,4m, které je vybaveno nerezovými hracími prvky – klouzačka, houpačka a hříbek.

Parametry

Maximální denní návštěvnost (z hlediska technologie): 2500 lidí
Okamžitá návštěvnost: 900 lidí
Návrhová návštěvnost: 315-525 lidí
Výšková úroveň dna (nejnižší úroveň): 194,70 m n. m.
Výšková úroveň hladiny: 197,70 m n. m.
– brouzdaliště: 0,00 – 0,40 m
– neplavecká část: 1,00 – 1,50 m
– plavecká část: 2,00 – 3,00 m
Hloubka bazénu
Objem bazénu cca: 4 650 m3
Plocha brouzdaliště: 200 m2
Z toho plocha filtračních zóny: 1 490 m2
Z toho plocha neplavecké části: 480 m2
Z toho plocha plavecké části: 780 m2
Celková plocha bazénu: 2 750 m2
Plocha biologické čistící zóny: 1 550 m2
Celková vodní plocha v areálu: 4 500 m2

OTEVÍRACÍ DOBA

Červen + Září Po – Ne 10:00 – 20:00
Červenec a Srpen Po – Ne 09:00 – 20:00
Podrobný ceník najdete zde.