Přírodní koupaliště Lido leží v krásné přírodní scenérii Mariánských Lázní, ca 2 km od centra města, přímo uprostřed lesů. Jeho vznik je datován v minulém století, resp. tisíciletí, v roce 1932, Julius Arigi, průkopník letecké dopravy v Mariánských Lázních, otevřel u Velkého Hamrnického rybníka pro širokou veřejnost koupaliště LIDO, bylo v založeno a upraveno z rybníka, který měl ideální polohu pro vybudování přírodního koupaliště. Arigi vybavil koupaliště potřebným zázemím, včetně skluzavek a na břehu vystavoval své letadlo, s kterým prosadil v Mariánských Lázních letectví.

Ze začátku sedmdesátých let byl areál přebudován přibližně do dnešní podoby a po této rekonstrukci se stal velmi oblíbeným a vyhledávaným místem pro letní odpočinek, včetně trávení dovolených mnohých tuzemských i zahraničních návštěvníků.

Návštěvníci mají k neustálé dispozici restauraci a kiosek pro občerstvení, dále půjčovnu loděk, šlapadel, badmintonu, stolního tenisu, úschovnu jízdních kol, nohejbalového a volejbalového hřiště a v neposlední řadě jsou k dispozici dva nově vybudované kurty pro plážový volejbal. Koupaliště taktéž disponuje obnovenou písečnou pláží a rozsáhlými travnatými plážemi, které jsou pravidelně upravovány a sekány.

Provoz koupaliště je v letních měsících zajištěn 24 hod. denně a to i v době, kdy v areálu není služba.

Vstupné

1 Dospělí 50,-Kč
2 Děti do 100 cm zdarma
3 Děti od 100cm do 10ti let 25,-Kčstupné

 

Koupaliště Lido