V areálu koupaliště v Rokytnici nad Rokytnou se nachází velký bazén o rozměrech 50 x 35 m s plynulým vstupem do vody a malý bazén pro neplavce. Koupaliště je napouštěno kvalitní podzemní vodou, která je po celou sezónu udržovaná v dobré kvalitě. Bazén je vybaven skokanskými prvky a skluzavkou. Pláž koupaliště je travnatá s pravidelnou údržbou. Občerstvení je zajištěno v restauraci s celodenním provozem, která nabízí jak nápoje, tak studená i teplá jídla. Návštěvníkům koupaliště slouží šatny pro muže a ženy. V areálu se dále nachází travnaté fotbalové hřiště 1. SK Rokytnice nad Rokytnou a hasičská dráha. Pro potřeby her návštěvníků areálu slouží travnatá plocha s udržovaným trávníkem vedle přístupové komunikace a hřiště pro plážový volejbal, pro děti kolotoč a houpačky.

V roce 2005 bylo provedeno zastřešení sezení kolem betonového parketu, vytvoření míst pro odstavení jízdních kol a doplnění a oprava komunikačních ploch.

V areálu koupaliště jsou pořádány v letním období také taneční zábavy a sportovní a společenské akce (festival ROKYTNÁ FEST, závody TFA „Rokytnické galeje“, Setkání Rokytnic ČR apod.).

Koupaliště Rokytnice nad Rokytnou