Plovárna Středokluky jako za starých časů je poměrně oblíbená mezi obyvateli Kladna a okolí, i když je blíž Praze.

Samotná nádrž v nejhlubších částech dosahuje až tři a půl metru. Je také poměrně velká, plavci v ní tedy najdou dostatek prostoru pro trénink.

Velkou výhodou areálu i bazénu je, že je velmi rozlehlý a my ani v odpoledních hodinách neměli problém najít místo k opalování. K dispozici je zde i hřiště na nohejbal a pingpongový stůl, pro děti jsou připraveny prolézačky. Na místě jsou i tenisové kurty. Jejich pronájem však není v ceně vstupného na koupaliště a je lepší si je dopředu rezervovat.

Jinak plovárna nabízí klasické příslušenství. Na místě jsou toalety a venkovní sprchy. Šatní místnost sice chybí, je zde však neprůhledná zástěna, kde je možné schovat se před zraky ostatních. Zdejší restaurace pak nabízí bohatý výběr jídel včetně jinde nepříliš obvyklých salátů či těstovin.

Návštěvníci do sedmi let mají vstup zdarma, všichni ostatní si pak zaplatí padesát korun. Koupaliště má otevřeno do dvaadvacáté hodiny, zlevněné třicetikorunové vstupné tedy platí až od devatenácti hodin. U pokladny dostanou hosté náramek, který jim umožní celodenní vstup na koupaliště

Koupaliště Středokluky