Plavecký stadion Podolí v Praze 4 je velké pražské sportovní a rekreační zařízení ČSTV, které se nachází v jižní části hlavního města Prahy při pravém břehu řeky Vltavy v pražské čtvrti Podolí v bývalém Podolském lomu, bezprostředně pod Kavčími horami, nedaleko od Podolské vodárny u Veslařského ostrova.

Jedná se o velké centrum plaveckých sportů, které zahrnuje krytý bazén 50 metrů a dva venkovní bazény, z toho je jeden 50 metrů dlouhý se skokanskou věží a jeden 33 metrů dlouhý. Oba padesátimetrové bazény mají osm plaveckých drah a rozměrově by vyhovovaly možnosti pořádat zde olympijské hry. Menší venkovní bazén je určen pro vodní pólo. Teplota v bazénech nikdy neklesá pod 26 stupňů Celsia, za den se voda v bazénu o objemu 2,5 tisíce kubíků vymění až pětkrát, vypouští se jednou ročně. Budova u venkovních bazénů slouží jako tribuna pro 5 000 sedících. Druhá skokanská věž v areálu se nachází u krytého bazénu. Nachází se zde i velký tobogán, dětské brouzdaliště, sauny, solária, fitness.

Milovníci fitness mohou vnitřním bazénem bez poplatku projít do posilovny a po tréninku zkusit třeba i páru.

K dispozici jsou tu vnitřní i venkovní sprchy. Sociální zařízení je velmi slušné a čisté, jen skříňky nejsou elektronické, nýbrž na zámek, který vám na recepci půjčí za zálohu.

Pokud preferujete opalování před cvičením a dalšími aktivitami, můžete si půjčit lehátko nebo využít travnaté plochy za bazény. Celé prostranství hlídá běžně šest až sedm plavčíků.

Stín nabízí slunečníky u stolů a laviček, kde stojí zároveň stánek s jedním z mnoha občerstvení. V areálu dokonce vaří také jedna jídelna, kde vám udělají guláš či polévku.

Podrobný ceník najdete zde.

Plavecký stadión Podolí