Bohdanka je rozhledna, která se nachází severovýchodně obce Bohdaneč na Kutnohorsku v nadmořské výšce 498 m. Kóta patří geomorfologicky Třebětínské pahorkatině, západní části Světelské pahorkatiny.

Tato originální stavba je technickou zajímavostí unikátního typu, celá konstrukce (mimo schodiště) je provedená z tzv. „kulatého dřeva“ za pomoci ocelových spojů. Podle dostupných informací je rozhledna s touto použitou technologií nejvyšší nejen v České republice, ale i v celé Evropě.

Základna stavby je vysoká 8 metrů, první vyhlídková plošina se nachází ve výšce 22,5 m a druhá vyhlídka ve výšce 42 metrů nad zemí. Ke druhé vyhlídkové plošině musíte zdolat úctyhodných 216 schodů. Za pěkného počasí a dobré dohlednosti se výstup po tolika schodech rozhodně vyplatí. Spatříte odtud horu Říp, Krkonošský hřeben, malebnou oblast Posázaví, Pelhřimovsko a Táborsko.

Jak se na rozhlednu dostanete? Autem ze silnice Bohdaneč – Třebětín u rybníka odbočit na Řeplice, na konci sadu odbočit na polní cestu, odtud asi 200 m pěšky. Nejbližší železniční stanice je Hodkov, vzdálená asi 9 km. Vstup je zpoplatněn, rozhledna je otevřena od dubna do listopadu.

V hlavní turistické sezóně (červenec a srpen) je Bohdanka otevřena každý den od 10:00 do 20:00. Otvírací dobu v ostatních měsích naleznete ZDE. Vstupné na rozhlednu 35 Kč pro dospělého a 20 Kč pro děti do 13 let a důchodce nad 65 let. Na rozhledně je umístěn i dalekooled, který je zpoplatněn 20 Kč (stačí jen vhodit minci). Lístky na rozhlednu se kupují v bufetu pod rozhlednou, kde nabízejí i točené pivo, zmrzlinu, jednoduché jídlo a další občerstvení.