Nová ocelová rozhledna se od konce roku 2008 tyčí na kopci Hořidla nedaleko obce Chotiněves u Litoměřic. S nápadem vystavět v tomto místě rozhlednu přišli pánové Procházka a Andrýsek z Třebutičky, když na počátku roku 2008 oslovili s tímto nápadem vedení obce. Zastupitelstvo Chotiněvse následně schválilo odkoupit od Pozemkového fondu ČR příslušné parcely, vypsat výběrové řízení na stavbu rozhledny a požádat Ministerstvo financí o dotaci.

V srpnu 2008 výběrová komise rozhodla, že rozhlednu postaví podle projektu Miroslava Smrčky a Vladimíra Stránského ústecká společnost Atlas Steel, která zakázku zrealizovala během podzimních měsíců. Následně byla dne 16. prosince 2008 věž zkolaudována.

K realizaci díla výraznou měrou přispělo Ministerstvo financí, které poskytlo dotaci ve výši 1,4 milionu korun. Obec Chotiněves z rozpočtu uvolnila 300 tisíc korun. Rozhledna je vysoká 14 metrů a je volně přístupná. Na ochoz vede 67 schodů.

Zajímavostí je, že současná rozhledna není první vyhlídkovou stavbou na Hořidlech. Turisté zde totiž mohli navštívit pohostinství s vyhlídkovou plošinou. Objekt zanikl těsně po druhé světové válce. Nedaleko dnešní věže nalezneme jeho pozůstatky.

Z rozhledny je krásný výhled na České Středohoří, vysílač Buková hora, Dokská pahorkatina, Ještěd, Říp, pohled ku Praze.

Přístup je možný od transformátoru z obce Jištěrpy či od vodojemu z obce Chotiněves (v obou případech po polních cestách). Rovněž lze na Hořidla vystoupat ze silnice Encovany-Třebutičky (od božích muk): přes louku, pak vpravo kolem oplocené lesní školky a dále lesem (cesta je nejkratší, není však značená a náročnějším terénem). Ve všech případech počítat s horším terénem v deštivém období.

Rozhledna je volně přístupná.