Ježník se těší znamenité pověsti jako letovisko a výletní místo. Je možno je doporučit všem, kteří vyhledávají odpočinek v klidném prostředí. Na severu Ježníku se zvedá 558 m vysoký vrch Vyhlídka s dřevěnou rozhlednou. Z rozhledny je výhled do širokého okolí. Východním směrem je zajímavý pohled na město Krnov, cvilínskou rozhlednu i zříceninu Šelenburk (Cvilín), za pěkného počasí můžete jihovýchodně zahlédnout i Beskydy s Lysou horou.

Na západ se rozkládá pohoří Jeseníků s nejvyšším vrcholem Pradědem. Severozápadně se rozprostírají Město Albrechtice s Hynčickou hornatinou a Jindřichovskou pahorkatinou a severně uvidíte Linhartovy, Chomýž a část Polska.

Dřevěná konstrukce rozhledny je celá vyrobená z pečlivě vybraného modřínového dřeva pocházejícího z městských lesů. Pořez a příprava dřeva byly provedeny na 2 pilách, vše muselo být uděláno s velkou přesností. Po dokončení a vyzrání betonových patek byla celá věž – zatím v podobě hromady tesařsky zpracovaných stavebnicových prvků – převezena na Vyhlídku a zahájena její montáž.

Celková výška rozhledny včetně stožáru je 17,5m, výška podlahy v úrovni posledního poschodí je ve výšce 13,6m, modřínová dřevěná konstrukce má celkový objem 11.5 m3 řeziva a dřevěné prvky váží 7400 kg.

U točny městského autobusu, který na Ježník pravidelně zajíždí, stojí budova bývalého hotelu Ozon, ve které je dnes plicní léčebna. Od ní pokračujte po červeném značení až na vrchol vyhlídky k rozhledně.

Otevřeno celoročně, vstup na rozhlednu zdarma