Křivoš (a Babylon) je menší dřevěná rozhlednička, která  vyrostla v roce 2004 u obce Kaly nedaleko Tišnova na kopci Křivoš (464 m) (a Babylon (505 m) vzdálených od sebe vzdušnou čarou 1,5km). O jejich zbudování se zasadila zdejší radnice a mikroregion Porta v rámci projektu „Vycházkové trasy v mikroregionu Porta“.

Finančně výrazně pomohl KÚ Jihomoravského kraje, který přispěl v rámci Programu pro obnovu venkova Jihomoravského kraje. I přes svoji menší výšku nabízí Křivoš s Babylonem zajímavé výhledy po okolí.

Z Křivoše budete mít krásný výhled na Tišnov, železniční viadukt Dolní Loučky a rozhlednu Čebínku.

Křivoš se nachází vpravo od hlavní silnice z Tišnova do Dolní Rožínky. Po zdolání příkrého kopce z Překlášteří se dostanete na vrchol sedla, kde se nachází malé parkoviště. Odtud se vydáte 250 metrů kolmo do strmého svahu po vyjeté luční cestě. Na hřebeni kopce odbočíte doprava a k rozhledně dojedete už téměř po rovině po necelých120 metrech.

Modrá turstická značka nebo cyklostezka vás ke Křivoši může dovést i z obce Kaly; rozhledna Křivoš se nachází cca 1km před obcí – ze silnice z Tišnova na Kaly k ní vede odbočka vpravo (cca 200m dlouhá polní cesta). Budete-li chtít srovnat výhled z

Křivoše s nedalekou rozhlednou Babylon, vydejte dále po modré značce za obec, 1km dlouhou polní cestou.

Rozhledna je volně celoročně přístupná.