V roce 2001 došlo k postavení další typizované telekomunikační věže s vyhlídkovou plošinou určenou pro turistickou veřejnost. Svou konstrukcí se jedná o jednu z osvědčených staveb kombinace telekomunikační věže s vyhlídkovou plošinou dostupnou po točitém schodišti, které obepíná centrální nosnou rouru. Stavba slouží mobilnímu operátorovi T-Mobile. Až do roku 2009 byl přístup na rozhlednu možný pouze otvorem v plotě, neboť rozhledna nebyla oficiálně otevřena.

Rozhledna se nachází na návrší mezi obcemi Záboří a Čečelovice v nadmořské výšce 587 m n.m. Místo je asi 7,5 km směrem na JZ od města Blatná.

Do blízkosti rozhledny se dá dostat i automobilem. Z Blatné pojedeme směrem na Záboří. Asi 500 m za Zábořím před vjezdem do lesa odbočíme vlevo na polní cestu, kde pod rozhlednu zaparkujeme auto. Nejbližší železniční stanice se nachází v Blatné (žel. trať č. 203 Strakonice – Březnice a 191 Nepomuk – Blatná). Od nádraží se vydáme do města, kde narazíme na zelenou turistickou značku. Po té vyrazíme směrem na Záboří a po cca. 10 km dojdeme až k rozhledně.

Z vyhlídkové plošiny ve výšce 25 m je možno spatřit vrcholky Brd, některé vrcholky Šumavy, okolí města Blatná a Horažďovic atd.

Asi 4 km směrem na SZ u obce Kadov se nachází přírodní památka Kadovský viklan. Jedná se o granodioritový viklan, který je jedním z největších v ČR.

Otevřeno: bez omezení

Vstupné:  zdarma