Dřevěná rozhledna byla postavena v roce 2004 na okraji lesa nad obcí Radětice poblíž města Bechyně. Stavbě předcházela iniciativa starosty obce Radětice pana Josefa Svobody k postavení rozhledny v katastru obce. Byla vybrána lokalita a stavba zadána místnímu truhláři panu Miloslavu Dědičovi. Použito bylo převážně místní smrkové dřevo. Stavba byla zahájena na jaře roku 2004 aby dne 23.6.2004 mohlo dojít k slavnostnímu otevření.

Rozhledna je umístěna u lesa nad obcí Radětice v nadmořské výšce 450 m n.m. Místo je vzdálené asi 4 km vzdušnou čarou od Bechyně směrem na SZ.

Přístup: Od kapličky stojící na návsi v Raděticích pojedeme asi 1 km úzkou asfaltovou silničkou směrem na západ na osadu Karlov-Nepomuk. Po zhruba 400 metrech odbočímě na kraji lesa doprava na polní cestu (již od posledních domů v Raděticích je rozhledna vidět napravo pod lesem) a pokračujeme ještě cca 200m. Jiná přístupová cesta zhruba stejně dlouhá je od kapličky po zelené TZT (jedná se o polní cestu k rozcestníku U Krchova a dále k rozhledně – viz mapka dole).

Výhled: Díky její poloze, v těsné blízkosti lesa, je z ní rozhled omezen (výhled pouze směrem na východ). Orientace při výhledu je usnadněna plastovou panoramatickou fotografií s popisy významných orientačních bodů v okolí.

Otevřeno: bez omezení

Vstupné: zdarma

Rozhledna Radětice u Bechyně