Nová dominanta mezi zámky v Hradci nad Moravicí a Raduni. Z ochozu rozhledny se návštěvníkům otevře nádherný výhled na nejvyšší vrcholky Jeseníků i Beskyd. Malebný je i pohled na město Opava a jeho rovinaté okolí.

Nápadem postavit v katastru obce rozhlednu se radnice v Hradci nad Moravicí zabývala již od roku 2003. Vhodných míst pro stavbu bylo více, ale jen z Jakubčovic jsou vidět zároveň Beskydy a Jeseníky, což o místě výstavby nové věže rozhodlo.Podle projektu opavského Miroslava Slívy byla z prostředků města rozhledna postavena v rozmezí listopad 2004 až duben 2005. Na její výstavbě se především podíleli firmy z blízkého okolí: Jan Hrbáč-Sozap Opava – zámečnické a soustružnické práce, Unist Hradec nad Moravicí – stavební práce,

Lesní Albrechtice a V. Kolovrat-Tesko – tesařské práce. Betonové pilíře jsou obložené kamenem (slezská droba) z blízkého lomu. Dřevěná část rozhledny vznikala přes zimu ve výrobní hale. Na jaře pak stačil jediný den ke spojení tří dílů rozhledny pomocí jeřábu. Na stavbu se spotřebovalo 30 kubíků modřínového dřeva ze zdejších lesů. Celkové náklady na pořízení činily přes 1 mil. Kč, přičemž většina prostředků byla získána od sponzorů, zbytek byl hrazen z rozpočtu města.

Výška věže činí 15,5 metrů a pro návštěvníky byla slavnostně otevřena v pátek 29. dubna 2005, v den 60-tiletého výročí osvobození Jakobčovic a konce 2. sv. války. Byla pojmenována „Šance“ podle nedalekých vojenských obranných šancí z 18. století. Rozhledna je v majetku města Hradec nad Moravicí, které ji zároveň provozuje.

Vede k ní žlutě označená turistická stezka z Hradce nad Moravicí. Stojí v nadmořské výšce 522 m na okraji Jakubčovic, městské části Hradce nad Moravicí. Je vysoká 15,5 m, má 60 schodů a z ochozu rozhledny je nádherný výhled na Opavsko, Jeseníky a Beskydy.

Název rozhledny je odvozen od nedaleko ležících vojenských obranných šancí postavených po Slezských válkách v 18. století. Rozhledna je dílem architekta Miroslava Slívy. Jedná se o zastřešenou dřevěnou stavbu o čtyřech základních modulech na kamenných pilířích

Otevírací doba: volně přístupná od dubna do konce září denně mezi 9. až 18. hodinou