Postavení telekomunikační věže na Slabošovce u Besednice předcházel záměr OÚ Besednice vystavět na nedalekém vrcholu Kohout rozhlednu. Tento záměr však nebyl povolen. Proto pro výstavbu rozhledny bylo naplánováno zvolit nedaleké návrší nad obcí. A tak se i v roce 2002 stalo po dohodě společnosti T-mobile a obce Besednice o vybudování telekomunikační věže s veřejně přístupnou vyhlídkovou plošinou. Čtyřhranná ocelová příhradová věž byla pro veřejnost otevřena konkrétně na jaře roku 2002.

Rozhledna je postavena na návrší nad obcí Besednice nazvaném Slabošovka o nadmořské výšce 624 m n.m. Vrchol se nachází cca 7 km SV vzdušnou čarou od města Kaplice.

Automobil je možné nejlépe zaparkovat na okraji obce, kde se asfaltový povrch mění v prašnou polní cestu, po které se již vydáme pěšky k jasně viditelné rozhledně na návrší. K místu parkování se z návsi dostaneme tak, že nejdříve pojedeme směrem na Kaplici a ještě v obci odbočíme po místní komunikaci vpravo. Po cca 400 m lze zaparkovat. Do obce se lze dostat i autobusem. Z návsi se vydáme po zelené turistické značce a dále také odbočíme po prašné polní cestě až k rozhledně. Nejbližší železniční stanice se nachází v Kaplici (žel. trať č. 196 z Českých Budějovic do Horního Dvořiště). Od nádraží se vydáme po zelené turistické značce přes Pořešín a most přes Malši ke křižovatce se silnicí směrem na Malče. Odbočíme vlevo a v obci Malče se napojíme na jinou zelenou turistickou značku, která nás dovede až k Besednici, kde lze již odbočit vlevo k rozhledně. Cesta je dlouhá cca. 8,5 km.

Z vyhlídkové plošiny ve výšce 24 m lze spatřit nejvyšší vrchol slepičích hor Kohout, Kleť v Blanském lese, vrcholky Novohradských hor, vrchol Polušky, v dálce části Českých Budějovic, město Borovany, Trhové Sviny, obec Svatý Jan nad Malší a samozřejmě obec Besednici. Při dobré viditelnosti lze spatřit i Alpy.

Otevřeno: bez omezení

Vstupné: zdarma