Rozhledna Slunečná, která vypadá jako keřík vinné révy, je nová dominanta krajiny Modrých Hor nad městem Velké Pavlovice. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 15 metrů vás zavede 75 kovových, točitých schodů (se zábradlím a dvěma odpočívadly).

Ze slunečné je krásný výhled na Velké Pavlovice. Severním směrem je výhled na obec Němčičky, v dálce za nimi pak na jihomoravskou metropoli Brno. Východním směrem lze vidět Hodonín, jihovýchodním město Velké Bílovice a rovněž partnerské město Senica na Slovensku (vzdálenou vzdušnou čarou 50 km). Severovýchodním směrem je krásný výhled na obec Bořetice s tamní rozhlednou Králova hora (vzdálenou vzdušnou čarou 2,8 km). Jižně lze vidět obec Podivín a za ním město Břeclav.

Nejkrásnější je výhled západním směrem, za Velkými Pavlovicemi lze obdivovat monumentální Mušovská jezera a za nimi překrásnou siluetu Pálavy.

Rozhledna Slunečná leží na cyklostezce Modré Hory, na kterou se můžete napojit na několika místech ve městě – např. zastávka ČD, u obchodního domu COOP nebo u budovy ZŠ (ul. Hlavní). Dále je cesta ke Slunečné označena i klasickou turistickou značkou pro pěší žluté barvy. Nejvhodnější bod začátku vycházky je u vlakové zastávky ČD za nově vybudovaným lesoparkem u říčky Trkmanky.

Terén: Horské kolo, Kočárek, Pěšky, Silniční kolo

Typ stoupání: prudké

Rozhledna je otevřená celoročně a vstupné je zdarma.