Původní vyhlídkový altán na nejjižnějším vrcholu pásma kopců na západním okraji města Kadaň byl při obnově roku 2003 doplněn vyhlídkovou věží. Původní název vychází z polohy nad františkánským klášterem.

Rozhledna na Sv. Kopečku, v mapách též uváděném jako Strážiště, kopci nad městem Kadaň s vrcholem 402 m n.m. Rozhledna je viditelná již při příjezdu do Kadaně na pravé straně od silnice, jež spojuje odbočku ze silnice Chomutov – Klášterec nad Ohří do města. Vrcholem prochází modře značená turistická stezka z Kadaně do Klášterce nad Ohří. Auto můžete zaparkovat vpravo u odbočky na cestu k zahrádkám před benzínovou stanicí Shell a pak už jen pěšky vzhůru.

horního ochozu rozhledny je vidět široký masiv Krušných hor s nejvyšší horou Klínovcem, Kadaňsko, Klášterecko, oblast Nechranické přehrady i Doupovských hor.

  budoucnu je plánován ještě průklest náletové dřeviny tak, aby se rozšířil pohled na město Kadaň, které je nyní viditelné zhruba z jedné třetiny, a také zvelebení přístupových cest a zlepšení značení. V říjnu 2003 se řiďte hlavně zásadou: „Když rozhledna, tak na kopci!“

Celková výška: 14,5m

Výška vyhlídkové plošiny: 9m

Počet schodů: 52

Otevírací doba: volně přístupná

Přístup: z centra Kadaně vede k rozhledně modrá TZ, přístupná je rovněž od příjezdové komunikace do Kadaně od silnice Chomutov-Karlovy Vary (na začátku města je po pravé straně malé parkoviště (těsně pod Svatým kopečkem) s ukazatelem k rozhledně – rovněž po modré TZ)