Vlčí hora se nachází nedaleko Krásné Lípy dosahující výšky 581 m.n.m na jehož vrcholu se nachází  stejnojmenná 16 metrů vysoká rozhledna. Rozhledny jsou kouzelné pro svůj výhled a ani tato rozhledna Vás jistě nezklame. Na jihu dohlédnete na nedaleké vrcholky Lužických hor (Luž, Studenec a Jedlová), na jihozápadě na Růžovský vrch, dominantu Českého Švýcarska, stolové hory v Saském Švýcarsku a za jasného počasí dohlédnete až do Krkonoš.

Malebnou rozhlednu můžete navštívit v hezké části národního parku České Švýcarsko. Přístup na vrchol není nikterak náročný a tak sem se můžete vydat i s malými dětmi.

První záznamy sahají do konce 19. století, kdy místní „Horský spolek pro nejsevernější Čechy“ nechal upravit cestu a vytvořit posezeni na vrcholu hory. Místní obyvatelé, kteří se sdružovali v tomto spolku nechali  roku 1887 postavit jednoduchou dřevěnou chatu a následujícího roku začala výstavba čtyřboké cihlové věže. Slavnostně byla otevřena 19. května 1889. Poté byla  přestavěna a doplněna o stříšku.  . Po druhé světové válce se rozhledna vyhnula devastaci jako ostatní rozhledny v kraji. Měla to štěstí, že nadále zůstala v soukromých rukách. Dnes je rozhledna v majetku obce Krásná Lípa. Sousední chata je stále v soukromém vlastnictví a tak pro odpočinek turistů slouží  pouze stoly a lavičky. Nejbližší občerstvení je v obci Vlčí hora.

Jak se na rozhlednu dostanete? Ze středu stejnojmenné obce se vydáte po červené turistické značce směr Vlčí hora.  Celá trasa je nenáročná až na závěrečné strmější stoupání na vrchol hory. Délka zhruba 2 km.

Provozní doba:

Říjen – duben: sobota, neděle a svátky od 10:00 – 15:00
Květen – září: úterý – sobota od 10:00 – 18:00; neděle a svátky od 10:00 – 15:00
Štědrý den a Silvestr: zavřeno

Vstupné:
dospělý 15,- Kč, dítě od 6 do 15 let, vojáci, důchodci, studenti, členové KČT 8,- Kč