Pokud během roku navštívíte Jablonec nad Nisou, určitě přijde vhod strávit čas v místním Aquaparku.

Sportovní 25m bazén s osmi drahami využijí především vyznavači kondičního a sportovního plavání. Ovšem, že se zde najde místo i pro Vaše ratolesti snažící se o svá první opravdová tempa. Pro milovníky skoků do vody z bloků je pro tuto aktivitu vyčleněna tzv. „hluboká“ strana bazénu s hloubkou 1,6 m. postupně se snižující dno jde na druhé straně na „pouhých“ 110 cm, tam by se dobře zalomená šipka nemusela zcela vyplatit. To vše ve vodě ohřívané na komfortních 27 °C.

Bazén atrakcí neboli rekreační bazén je společně se dvěma tobogány hlavním lákadlem pro návštěvníky Aquaparku. Najdete zde umělé vlnobití, masážní lavici, vodní clonu a také největší hit, kterým je dravá řeka. Ta patří díky mohutné síle šesti vodních trysek mezi absolutní špičku v České republice. Dalším lákadlem rekreačního bazénu jsou dvě vířivky z nichž každá pojme až šest osob.

Nejmenší návštěvníci bazénu mohou provozovat vodní hrátky v dětském bazénu s brouzdalištěm, chrličem a vodním hřibem.

Tobogány patří k neodmyslitelně k vybavenosti každého pořádného aquaparku. V Jablonci se lze pochlubit hned dvěma „kousky“. Žlutý tobogán s délkou 82 metrů Vám nabídne „krotčí“ dlouhou jízdu.

Jízda na červeném turbotobogánu je třešničkou na dortu pro tobogánové labužníky. Hned po úvodní zatáčce Vás čeká opravdový let, kdy lze dosáhnout rychlosti až kolem 60 km/h.

Kromě vodního vyžití jsou k dispozici masáže, sauna, solárium a občerstvení.

Podrobný ceník bazénu naleznete zde.

 

Aquapark Jablonec nad Nisou