Koupaliště Český Dub se nachází v obci Český Dub v okresu Liberec v Libereckém kraji.

Adresa: U Koupaliště 160, 463 43 Český Dub III

Otevírací doba: 9 – 20 hod.

Typ koupaliště: umělé

Info: V areálu přírodního koupaliště Český Dub najdete restauraci, stánek s rychlým občerstvením, dětské hřiště i beach voleybal. Nachází se zde i louka s možností stanování, sociálním zařízení s teplou vodou a dalšími službami.
V areálu koupaliště Český Dub je pro děti k dispozici pískoviště se skluzavkou, pro všechny stolní tenis a dva kurty na beach voleybal.

Bazén s rozměry cca 100 x 120 metrů je napájen přírodní vodou bez chemických přísad, tudíž vhodný pro všechny.

Nově je v areálu povoleno stanování . Cyklistům jsou k dispozici uzamykatelné prostory na kola a v okolí se nachází síť cyklostezek vedoucí do Českého ráje a k Máchovu jezeru.

Ubytovaní hosté si mohou domluvit stravování formou penzí od částečné po plnou. Dále jsou k dispozici sprchy s teplou vodou a ostatní sociální zařízení.

V provozu je po celou sezónu restaurace se zimní zahradou a terasou s výhledem na koupaliště a krásnou okolní přírodu. Nechybí samozřejmě stánek s rychlým občerstvením pro ty, kteří spěchají. V restauraci se po celý den podávají teplá i studená jídla, saláty, zmrzlinové poháry a točí se svijanské pivo, Kofola a malinovka.

Okolní krajina nabádá k procházkám a vyjížďkám na kole například na Ještěd pro méně náročné údolím Podještědí. Přibližně 12 minut pěšky se nachází sportovní areál PSA kde jsou k pronajmutí tenisové kurty.