KOUPALIŠTĚ

V letech 1930 – 1931 bylo v areálu Městských sadů vybudováno dle plánů opavského architekta Otto Reichnera (1888 – 1961) mimořádně kultivované, funkčně výborně řešené a velkoryse koncipované stavebně-technické dílo. Areál byl veřejnosti otveřen 28. června 1931 a za svou historii nebylo otevřeno pouze jedinou sezónu – v roce velké povodně – 1997. V areálu se nachází hlavní bazén, rozdělen na dvě poloviny – plavce a neplavce a dětské brouzdaliště, průběžná brouzdaliště lemující bazény, písečná pláž s hudebním pavilónkem a sluneční terasa. Novodobými atrakcemi jsou také dva tobogány , písčitá plocha pro plážový volejbal či dětské hřiště. V blízkosti areálu je také minigolf. Speciální technologií je voda ve všech bazénech vyhřívaná. Kapacita koupaliště je až 5000 osob za den.

Pro děti

Vedle dětského bazénu je umístěno dětské hřiště pro nejmenší návštěvníky letního koupaliště, kde jsou připraveny lavičky, prolézačky, houpací atrakce, malá tělocvična se skluzavkou a houpačkou. V areálu jsou dále pro děti připraveny k využití skákací hrad, skákací COMBO a megatrampolína.

Pro rodiče s dětmi

Nově se rodiče s dětmi mohou tešit na další skákací atrakce

Pro kondiční plavce

Návštěvníkům. kteří mají chuť si zaplavat i v né moc pro koupání a slunění příznivém počasí nabízíme možnost si zaplavat denně od 9:00 do 16:00 hod. Koupaliště bude uzavřeno pouze v případě trvalého deště a pokud venkovní teplota klesne pod 18 °C.

Provozní doba

Pondělí 9 – 19
Úterý 9 – 19
Středa 9 – 19
Čtvrtek 9 – 19
Pátek 9 – 19
Sobota 9 – 19
Neděle 9 – 19

Při nepříznivém počasí je koupaliště uzavřeno.

Koupaliště Opava