Radvanecký rybník leží na horním toku Dobranovského potoka mezi Radvancem a Sloupem. Má rozlohu 8,67 ha, jeho břehy jsou z větší části zalesněné a na severu na ně navazuje poměrně velké rašeliniště. Na protější jižní straně je mohutná hráz s výtokem, procházejícím širokým uměle vyzděným tunelem.

Koupaliště zůstalo oblíbeným místem rekreace i po 2. světové válce. V roce 1965 byla zahájena jeho rekonstrukce a roku 1967 byl celý areál opět slavnostně otevřen. Jeho součástí je dnes také letní tábořiště s chatkami.

Na jižní straně rybníku se nachází upravené pláže sloužící k rekreaci a koupání. Možnost autokempinku, sezónní letní restaurace. Radvanecký rybník dává příležitost i ke sportovnímu rybaření. Krásná a romantická krajina, v níž se na hladinách rybníků zrcadlí siluety okolních kopců, zeleň lesů a šedé pískovcové skály, okolí vybízí k projížďkám na koních. Značené turistické cesty poskytnou nejedno překvapení – výhledy z kopců, pískovcové reliéfy, průniky vyvřelých hornin (čediče a znělce). Skalní stěny a věže nabízejí náročné horolezecké výstupy.
V areálu koupaliště  můžete najít ubytování v kempu nebo v chatkách

Podrobný ceník najdete na webovách stránkách obce www.obecsloupvcechach.cz/cenik-sluzeb-koupaliste/

Koupaliště Sloup