Móda na přelomu 17. a 18. století. Výstava barokních kostýmů a masek na zámku v Ploskovicích. Expozice seznamuje návštěvníky s ideálem krásy tehdejší epochy a poodhaluje rafinovanou eleganci a jemnou smyslnost tehdejší módy. Zavítejte na výstavu Alamode aneb Jak udělat dojem v Ploskovicích, která se uskuteční dne 1. června – 31. října 2017.

Kdy: 1. červen 2017 – 31. říjen 2017

Alamode aneb Jak udělat dojem v Ploskovicích

Expozice seznamuje návštěvníky s ideálem krásy tehdejší epochy a poodhaluje rafinovanou eleganci a jemnou smyslnost tehdejší módy. Vystavené společenské a scénické kostýmy doplňují originální ručně vyrobené masky, jež byly používány pro různé společenské slavnosti. Vystavené společenské a scénické kostýmy doplňují originální ručně vyrobené masky, jež byly používány pro různé společenské slavnosti.

Jednotlivé exponáty rekonstruoval podle historických vzorů atelier Franzis Wussin, jenž se na rekreaci historických kostýmů používaných ve velkolepých barokních slavnostech, operách či baletech specializuje. Návrhy a realizace scénických kostýmů vycházejí z historické ikonografie, vyznačují se originalitou a působivým vizuální účinkem. Při jejích tvorbě je věnována velká pozornost výběru vzácných látek, klade se důraz na historicky autentický střih a je věnována péče konstrukci jednotlivých částí a detailů.

Alamode aneb Jak udělat dojem v Ploskovicích

Vystavené kostýmy doplňují společenské masky, které jsou též vytvářeny podle historických vzorů. Všechny masky jsou ručně zhotovené originály, vyrobené klasickou metodou “Papier Maché”. Povrchová úprava je tvořena polychromií nebo aplikacemi z ušlechtilých materiálů, např. brokátů či hedvábí a doplněnými českým křišťálem. Vybrané masky lze zakoupit v pokladně zámku.

Vstupné

Plná cena: 50 Kč
Snížená cena: 30 Kč
Rodinné vstupné: 140 Kč

Otevírací doba

Alamode aneb Jak udělat dojem v Ploskovicích

Červen So -Ne od 10:00 do 17:00 hodin, Červenec, Srpen – denně, kromě Po, od 10:00 do 18:00 hodin.

Více informací naleznete na www.operabarocca.cz a na www.wussin.cz