Mezinárodní festival amatérského divadla a studentského umění ArtsyFartsy. Pro diváky jsou připraveny věci neotřelé, neobvyklé, trochu experimentální a trochu alternativní.

Kdy: 22. červen 2017 – 25. červen 2017 od 13:00 do 20:00 hodin

Artsy Fartsy – mezinárodní festival studentského umění v Hlinsku

Poslední červnový víkend, od 22. do 25. června, ožije Hlinsko šestým ročníkem divadelního a hudebního festivalu Artsy Fartsy. A tak jako vždycky nabízí zajímavý program pro divadelní fandy, hudební fandy a taky pro fandy nicnedělání, kteří si rádi užijí nedělní válení na dece v trávě.

Pátek také zůstává divadelní, tentokrát jsme však pozvali divadla, která nás samotné během uplynulého roku nadchla. A řekli jsme si, že to musíte vidět taky. Takže se můžete těšit hned na dvě hry od lanškrounské Škeble, Poručíka z Inišmoru od Tyjátru Hrobeso Praha a další standupy, tentokráte od známých tváří – šéfredaktora Ihned.cz Miloše Čermáka a hlavní hvězdu Pořadu Luďka Staňka na Streamu, koho jiného než Luďka Staňka. Večer pak přijde totální divočina, zahraje totiž skupina Lesní zvěř. Mezitím se můžete celý den hrabat v našem Artsy sekáči, hledat významy v obrazech ve foyer nebo svést zápas o řízky na rautu a dokonce získat CD pověstí z Hlinecka, které GT zdramatizovalo a namluvilo ve spolupráci MAS Hlinecko. Hudbu si užijete i v sobotu, to se totiž z MFC přesuneme na Cihelku. Zasníte se do bluesu od báječných Weathermakers, večer zapaříte na rock´n´rollovou nálož od Doctor Victor, hiphopové Hoochachos nebo jazzové Dozing Brothers. Navíc budou i burgery z Horky a spousta dalšího jídla.

Artsy Fartsy – mezinárodní festival studentského umění v Hlinsku

V neděli si po pořádném večírku lehneme do trávy na Drachtince. Při hudebním doprovodu pouličních kapel si užijete skateboardové závody, ať už jako soutěžící nebo divák. Vaši zručnost otestují Cyklokuriozity a slackliny zase balanc. K tomu všemu s vychlazeným nápojem v jedné a něčím na zub v druhé ruce. Tohle všechno za 250 Kč v předprodeji a rovné 300 Kč na místě. Přijít můžete ale i na vybrané dny za 100-150 Kč a nebo dokonce jen jednotlivá divadla za 50 Kč.

Kde: Adámkova 341, Hlinsko

Více informací naleznete na www.artsy-fartsy.cz