Léto v Česku rozezní jeden z největších jazzových hudebních festivalů v Evropě! Společně s několika největšími jmény americké a evropské hudební scény letošní festival nabízí vzrušující směs jazzu, popu, rocku, soulu, funku, elektronických a tanečních beatů.

Kdy: 10. červenec 2017 – 18. červenec 2017

Bohemia Jazz Fest 2017

Jeden z největších jazzových festivalů Evropy nabídne v letošním roce opět vydatnou porci kvalitní hudby. Bohemia Jazz Fest začíná 10. – 11.7. v Praze a následně pokračuje v Plzni (12.7.), Liberci (13.7.), Domažlicích (15.7.), Táboře (16.7.) a Brně (17. – 18.7.). Koncerty světoznámých jazzových zpěváků a skupin, ale i začínajících talentů si na historických náměstích budete moci užít zcela zdarma.

Mezi letošní hlavní hvězdy patří John Scofield a jeho populární Überjam Band, akusticky rockové Bad Plus Trio, energetičtí Soul Rebels z New Orleans nebo Nat Osborn Band z Brooklynu. Spolu s nimi se na festivalu představí klavírní tria z Německa, Slovenska a z České republiky, mistrovšstí trumpetisté z Polska, hráč na harmoniku, který se stal dánskou nejžhavější mladou jazzovou hvězdou a vítězové Amadeus Austrian Music Award. Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas a Česká televize, která bude natáčet koncert Johna Scofielda na Staroměstském náměstí v Praze. Legendární basista Miroslav Vitouš, který tento rok oslaví 70. narozeniny, se stane prvním českým hudebníkem, který obdrží Bohemia JazzFest Award.

Bohemia Jazz Fest 2017

Díky sponzorům a mecenášům se Bohemia Jazz Fest stal letním rituálem, při němž se na náměstí historických českých měst scházejí jazzoví fanoušci z celé střední Evropy, aby viděli a slyšeli největší světové jazzové interprety – a zcela zdarma! Kromě jazzu zazní také strhující směs blues, funku a world music.

Kde: Pařížská 19/203, Praha 1

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.bohemiajazzfest.cz