Bohatý program je určený všem příznivcům vojenské historie a zájemcům o tématiku obrany státu. Každoročně představuje vrchol oslav konce 2. světové války v ČR.

Kdy: 18. srpen 2017 – 20. srpen 2017 od 10:00 do 17:00 hodin

Cihelna 2017 v Králíkách

Akce začíná v pátek dopoledne spanilou jízdou historické vojenské techniky obcemi a městy kolem Králíků. Pokračuje odpolední veřejnou generálkou nácviku hlavního programu. V podvečer na náměstí v Králíkách vrcholí první den akce kulturním programem. V pátek a sobotu budou v prostoru akce zřízeny ukázkové dobové tábory – německý a český, ve kterém návštěvníci uvidí historickou vojenskou techniku, ukázky součástí polního ležení a jeho zajištění. Také AČR bude prezentovat kontejnerový tábor pro zahraniční mise a další výstroj a výzbroj naší armády. Akce Cihelna je vždy velkou koncentrací historické i moderní vojenské techniky, zbraní, uniforem, výstroje a veřejnosti přístupných pevnostních objektů z let 1935-1938 – je to velká podívaná.

Hlavní program pro veřejnost probíhá v sobotu v době od 10.00 do 17.00 hodin na předváděcí ploše u Vojenského muzea Králíky a pěchotního srubu K – S 14 „U Cihelny“. Bojové ukázky doplňují stacionární ukázky historické a současné vojenské techniky z expozic muzeí a sbírek soukromých sběratelů, dynamické ukázky historické vojenské techniky a jednotek – prezentace klubů vojenské historie, ukázky historické ho polního vojenského ležení. Součástí programu jsou rovněž ukázky Integrovaného záchranného systému ČR, Vězeňské služby, Policie ČR a Celní správy.

Na Boudu speciálním autobusem

Cihelna 2017 v Králíkách

Dělostřelecká tvrz Bouda bude ve dnech 19. a 20. srpna v rámci akce Cihelna zpřístupněna ve větším rozsahu! Vstupy do podzemní pevnosti jsou připraveny každou celou hodinu od 9 do 18 hodin. V nabídce jsou všechny druhy prohlídek (Mini, Kompletní a Velký prohlídkový okruh). Na neděli v 10 hodin je připravena mimořádná Výroční nadstandardní prohlídka v délce trvání 360 minut a zahrnuje kompletní prohlídku Bouda a také pěchodního srubu K – S 25 Na Sedle, převráceného řopíku a dalších míst! Neobvyklý bude také způsob dopravy k „Boudě“. Jen jedenkrát za rok si můžete dopřát ten luxus a využít služeb mimořádné autobusové linky Králíky bojiště – srub Bouda. Návštěvníci, kteří přijedou autobusem budou navíc odbaveni bez čekání.

Vstupné:

V pátek jednotné vstupné za 90 Kč. Vstupné celodenní na sobotu: děti od 6 do 15 let a důchodci 90,- Kč, dospělí 150,- Kč, rodinná vstupenka 400,- Kč (2 dospělí a max. 3 děti). Vstupenka Vám platí pro program a ukázky na předváděcí ploše u Pěchotního srubu K – S 14 „U Cihelny“ a dále jako vstupné do venkovní expozice Vojenského muzea Králíky. ZTP + doprovod zdarma.

Kde: Prostřední Lipka 1, Králíky

Více informací naleznete na www.akcecihelna.com