Divadelní festival lidí s postižením v malebné horské vsi Neratov nabídne nejen divadelní představení, ale také koncerty, občerstvení, kavárnu, workshopy pro děti i besedy pro dobrovolníky, to vše v unikátní budově slaměného divadla. Vstupné je na akci dobrovolné a třídenní příjemná atmosféra zaručena.

Kdy: 28. červenec 2017 – 30. červenec 2017

Divadelní festival lidí s postižením – Menteatrál

Zavítejte na 4. ročník festivalu v Neratově, který opět nabídne spousty divadelních herců s postižením, doprovodné koncerty, venkovní kavárnu, přírodní aquapark a další aktivity a workshopy. To vše v prostoru horské vsi, kde žijí a pracují lidé s postižením.

Filozofie unikátního festivalu Menteatrál je vytvořit přátelský festival a prezentovat tvorbu divadel pracujících s lidmi s mentálním postižením. Za jeho organizací stojí spolek Jiné jeviště, které vzniklo v roce 2011 a zabývá se divadelní tvorbou ve specifických skupinách. Festival je platformou pro prezentaci jedinečných českých i zahraničních souborů, například Jiného jeviště o. s. (Praha/Neratov), Divadla Vzhůru nohama (Kladno/Rynholec), Divadla Ujeto (Praha), Teatr 21 (Varšava), Divadla Aldente (Brno) a Divadla z Pasáže (Bánská Bystrica) či Divadla Stopy snov z Bratislavy. Poslední červencový víkend budou mít diváci možnost potkat se s tvorbou těchto souborů, navštívit unikátní dočasnou stavbu od H3T architektů, festivalové šapitó nebo objevit doprovodný program – výtvarné instalace, workshopy, letní kino a koncerty.

Divadelní festival lidí s postižením – Menteatrál

To vše se odehraje v nádherném prostředí pohraniční vesničky Neratov, která se celá promění ve festivalový areál.

Vstupné je dobrovolné.

Více informací naleznete na www.menteatral.cz a na www.neratov.cz