Místo konání: Jince, Areál Huť Barbora

Datum konání: 18.7. – 21.7.2024

Letní dřevosochání v Jincích zcela jistě slibuje fascinující zážitek pro milovníky umění a řemesel.

Zde je přehled toho, co vás čeká během této čtyřdenní akce:

  1. Sochání s motorovými pilami: Čeští řezbáři budou pracovat na svých dílech přímo před vašimi očima. Budete moci sledovat, jak kmeny stromů získávají nové formy a obrysy.
  2. Slavnostní zahájení a program: Akce začíná ve čtvrtek a trvá až do neděle. Veřejný prostor Jinců se oživí novými sochami, které budou sloužit návštěvníkům i místním obyvatelům.
  3. Doprovodný program v neděli: V neděli 21.7.2024 od 10:00 hodin se můžete těšit na speciální doprovodný program vhodný pro děti i dospělé.
  4. Slavnostní předání soch: V 14:00 hodin proběhne slavnostní předání vytvořených děl, což bude vrcholem celého dřevosochařského festivalu.
  5. Atmosféra a občerstvení: Během akce si můžete užít atmosféru plnou zvuků motorových pil a vůně dřeva. K dispozici budou různé stánky s občerstvením a posezením venku i uvnitř.
  6. Prohlídky kulturní památky: Navštívit můžete také jedinečnou kulturní památku – dřevouhelnou pec Barbory, kde se budou konat komentované i volné prohlídky.
  7. Praktické informace: Vstupné je dobrovolné a bude možnost zakoupit si dárkové předměty na stánkovém prodeji.

Tato akce slibuje nejen umělecký zážitek, ale i příležitost poznat historii a kulturu tohoto malebného městyse prostřednictvím dřeva a sochání.