Tradiční beskydské farmářské trhy se uskuteční ve čtvrtek 2. listopadu na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku. O 14 dní později, na tom samém místě se pak můžete těšit na Kuchařskou show, která bude zaměřena na přípravu sladkovodních ryb.

Kdy: 2. listopad a 16. listopad 2017 2017 od 8:00 do 16:00 hodin

Farmářské trhy a kuchařská show ve Frýdku-Místku

Farmářské trhy nabídnou tradiční produkty, ale také zabijačkové specialitky, jako například jelita, jitrnice, ovar, tlačenky či špek.

Také bude připraven teplý pult se zabijačkovou polévkou nebo prejt se zelím. Na pitzí si můžete dopřát svařák, vařonku nebo teplý alkoholický pivní nápoj pod názvem sladinka. K dobré náladě a za příznivého počasí pak zahraje houslista i harmonikář, znít bude rovněž reprodukovaná hudba.

Na návštěvníky farmářských trhů bude čekat také tradiční zboží – mléčné výrobky, pečivo, vejde, marmelády, koření, sezónní zelenina nebo rukodělné výrobky ze dřeva, proutí a keramiky.

Farmářské trhy a kuchařská show ve Frýdku-Místku

Poslední trhy se pak uskuteční o 14 dní později – tj. 16. listopadu 2017. Ty budou ve znamení kuchařské show, která bude zaměřena na přípravu sladkovodních ryb. Na akci se dozvíte jak informace o jejich skladování, tak se podíváte na praktické ukázky porcování rybího masa nebo přípravu ryb na různé způsoby. Chybět nebude ani ochutnávka. Show se uskuteční v rámci kampaně „Ryba na talíř“, jejíž cílem je zvýšit povědomí široké veřejnosti o příznivých účincích konzumace rybího masa na naše zdraví.

Kde: Náměstí Svobody, Frýdek-Místek

Vstupné je zdarma.

Zdroj úvodní fotografie:

Author: Daniel Baránek, license: CC BY-SA 4.0, source: Wikimedia Commons.