V letošním roce již druhý festival karetních a deskových her v Liberci. Větší, lepší a rozmanitější! Festival společenských her si klade za cíl dostat děti od počítačů, ale také je obohatit o znalosti kultury a historie. Od 9. do 12. listopadu 2017 v v Koloseu v Liberci.

Kdy: 9. listopad 2017 – 12. listopad 2017 od 10:00 do 16:00 hodin

Festival deskových her HopeCon 2017

Podzimní ročník se koná ve spolupráci s Oblastní galerií, Krajskou vědeckou knihovnou, Severočeským muzeem a Libereckou zoologickou zahradou. V rámci jedné vstupenky tak máte možnost navštívit všechna tato místa za zvýhodněnou cenu.

Čtvrteční a páteční program se soustředí především na školy a děti všeobecně. Na své si však samozřejmě přijdou i dospělí. V MCU Koloseum, kde bude probíhat program zaměřený na společenské hry si vybere každý zábavu dle vlastní libosti. Od her pro nejmenší až po složité hry pro náročné hráče – vše naleznete pod jednou střechou. Celým festivalem vás bude mimo jiné provázet celofestivalová hra, která by měla motivovat k návštěvě všech institucí. Za úspěšné vyřešení hry na Vás bude čekat odměna!

Čeká vás bohatý program a domů si odnesete spoustu nových zážitků z hraní nebo střetnutí s lidmi stejné vášně a koneckonců možná i novou hru! Už teď se můžete těšit na velké hráče v oboru karetních a deskových her, kteří vám rádi ukážou a vysvětlí hry podle vašich přání. Festival spolupracuje také s autory zcela nových her, kteří využívají herní festivaly pro testování prototypů, které mají v plánu vydat. Budete tak mezi prvními, kteří si hru zahrají, případně svou reakcí ovlivní finální produkt po uvedení na trh!

Festival deskových her HopeCon 2017

Dále se můžete těšit na:

  • Desítky her určených k volnému i turnajovému hraní
  • Mistrovství České republiky ve hře HOPE Cardgame
  • Malování figurek s mistrem České republiky s Kubou Čermákem
  • Tisk modelů na 3D tiskárnách s firmou VoPlasTo
  • Bohatý doprovodný program

Festival HOPECon organizuje liberecká společnost HOPE Studio, tým nadšenců karetních a deskových her, ale i grafiky, mobilních aplikací a 3D tisku. Výsledkem práce jsou desítky spokojených klientů, nebo vytvořené hry HOPE Cardgame, Broken World, HOPE Prší karty nebo Jamie Gobliner.

Kde: MCU Koloseum, Generála Svobody 93/83, Liberec

Vstupné:

Plná cena: 230 Kč
Snížená cena: 150 Kč

Vstupné výše vás opravňuje k jednorázové návštěvě každé ze spolupracujících institucí.

Vstupné pouze na festival deskových her:
Plná cena: 70 Kč
Snížená cena: 50 Kč

Více informací naleznete na www.hopecon.cz