V úterý 19. září začíná v Hradci Králové festival Francouzské dny, který potrvá až do pátku 22. září. Tento festival je oslavou francouzské kultury, ale slaví také kulturní výměny mezi Francii a Českem.

Kdy: 19. září 2017 – 22. září 2017 od 14:30 do 20:00 hodin

Francouzské dny 2017 v Hradci Králové

19. Září ve Studijní a vědecké knihovně začne festival sladkým mámením v kulinářském atelieru. Naučíte se všechny triky ve výrobě francouzských palačinek a hlavně si pochutnáte! Na sladký začátek navazuje úvod do tajů Moliérova jazyka s našimi rodilými Francouzi, kde jsou vítány všechny úrovně. Naučit se francouzsky nebylo nikdy jednodušší! Tento den zakončíme návratem v čase do doby Ludvíka XIV. a do skandálního života v jeho dvoře. Přijďte na přednášku odhalující tajemství zámku ve Versailles a budete mít možnost i něco vyhrát.

20. září, Pétanque – nejtypičtější francouzský sport bude poctěn v baru Náplavka. Po této aktivitě budete mít jistě žízeň, a proto vás čeká ochlazení v podobě degustace francouzských koktejlů. Jako bonus, místní barman vás naučí barmanským trikům! Na konec dne se nechte unést melodií cikánského jazzu a swingu v provedení francouzsko-české kapely Les gars d´en bas.

Francouzské dny 2017 v Hradci Králové

Zpěv cikád, marseillský přízvuk, levandulové pole, pastis… Rozumíte dobře, 21. Září vás tým Francouzské aliance zavede na jih Francie skrze tvůrčí atelier v kavárně Artičok. Vyrobte si své vlastní levandulové mýdlo a přineste si tak kousek Provence až k sobě domů. Propásli jste náš úvod do francouzštiny? Zachovejte klid, budete mít možnost to dohnat později ještě tento den – večer přijďte na promítání francouzské komedie Je fais le mort (Dělám mrtvého) v originálním znění s českými titulky.

V rámci uzavření festivalu v celé své kráse, oddychněte si v klidném prostředí francouzského trhu 22. Září též v kavárně Artičok. Budete mít možnost ochutnat francouzské speciality a zásobit se různými výrobky „Made in France“. Samozřejmě nebude chybět typické víno a sýry.

Kde: NãPLAVKA café & music bar, náměstí 5. května 835, Hradec Králové

Vstupné je zdarma.