Skupina historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína vás srdečně zve
na tradiční historickou akci v příjemném prostředí kolínského Kmochova ostrova.

 

Každoročně mají slavnosti spojitost s významnou historickou událostí. Letos si připomeneme období 1. a 2. světové války.

SLAVNOSTI NA KMOCHOVĚ OSTROVĚ BUDOU PROBÍHAT OD 10 DO 18 HODIN

Během celého dne vás bude bavit program na dvou scénách. Hlavní částí vás provede moderátor na pódiu amfiteátru, kde se budou střídat nejrůznější umělci. Čeká vás hudba, tanec, divadlo, a další.

Vedlejší scéna zaujímá prostor v parku Kmochova ostrova u altánu. Zde najdete vojenský tábor, polního felčara, ukázky zbraní, vozidel, motocyklů a nejrůznější techniky či historický fotoateliér. Zároveň si zde můžete v průběhu celého dne doplnit znalosti dané tématiky, která bude prezentována formou naučných panelů a fotografií.

Součástí akce bude i expozice „Kolín mezi světovými válkami“, polní pošta, výstavy vojenské techniky a výstroje, výstavka „Koruna česká – vývoj naší měny od Rakouska Uherska po rok 1960“, naučné panely mapující dobu od roku 1914 do r. 1945 a mnoho dalšího.

K atmosféře minulých časů neodmyslitelně patří jarmark. Stánky s řemeslnými výrobky nebo občerstvením budou i letos součástí historických slavností.

Informace: http://panizkolina.cz/historicke-slavnosti-kmochuv-ostrov/