Přijďte si zarelaxovat, protáhnout a zároveň i zpevnit svoje tělo na jógu s instruktorkou Kateřinou Feitovou. Akce se uskuteční dne 11. července 2017 v zahradách Anežského kláštera za svatyněmi.
Kdy: 11. červen 2017 od 18:00 do 19:30 hodin
Jóga v původním konkrétním významu znamená jho, nejbližší český překlad spojení) znamená obnovení spojení individuálního Já (Átman) s universálním Bytím (paramátman / Brahman (=Brahma)). Sanskrtský výraz jóga, odvozený od slovního kořenu judž, má mnoho různých významů, z nichž nejužívanější jsou: připoutat, spojit, sjednotit nebo ovládnout.
Cestou jógy je možné překonat nepravé ego (ahankára). Toto falešné ego zastírá pohled na pravou podstatu bytí a činí nás nešťastnými, neboť se upínáme na dočasnou hmotnou existenci v podobě našeho hmotného těla a hmotného světa, které jsou zdroji utrpení. Podle filosofie jógy je pravou podstatou života věčné bytí (sat), vědomí (čit) a blaho (ánanda). S touto podstatou se jogín na konci své cesty trvale ztotožní, což se nazývá osvícení nebo osvobození. Povaha tohoto ztotožnění je v různých školách jógy (daršany) různě definována.
Vstup do areálu Anežského kláštera, včetně jeho zahrad a prohlídkového okruhu historií a architekturou, je celoročně volný – stejně jako celý letní program. V patře kláštera je pak k vidění to nejlepší ze sbírek středověkého umění Národní galerie v Praze.
Rozsáhlou revitalizaci areálu kláštera dokončila Národní galerie v Praze vloni na podzim. Zcela nově byly návštěvníkům zpřístupněny dvě klášterní zahrady se sochami předních českých autorů, mimo jiné Aleše Veselého, Jaroslava Róny, Stanislava Kolíbala, Františka Bílka nebo Karla Malicha. V interiérech areálu vznikly nový prohlídkový okruh, včetně jeho dětské varianty, a expozice lapidária.
Kde: U Milostrdných 17, Praha 1
Vstupné je zdarma bez rezervace.