Osmnáctého prosince uplyne šest let od úmrtí Václava Havla. Skupina jeho příznivců by ráda nějak výrazně připomněla jeho památku. Proto vyzývají své spoluobčany, aby si na „Den Václava Havla“ výrazně ohrnuli nohavice u kalhot.

Kdy: 18. prosinec 2017 od 6:00 do 23:00 hodin

Krátké kalhoty pro Václava Havla

Přidejte se k příznivcům Václava Havla a ohrňte si 18. prosince, v den výročí jeho úmrtí, na celý den konce svých nohavic. Spolu s organizátory této akce tak uctíte památku Václava Havla a výrazně vzpomenete na jeho odkaz. Iniciativa nazvaná Krátké kalhoty pro Václava Havla vznikla na sociální síti Facebook.

Projektanti masového happeningu narážejí na to, že Václav Havel měl na sobě v den své inaugurace 29. prosince 1989 kalhoty sice dlouhé, ale s nápadně krátkými nohavicemi. Kdekdo si toho všiml, někteří si z něho dělali legraci, on k tomu poznamenal, že je to docela něžný způsob posměchu vůči jeho osobě.

Připojit se můžete kdykoli během dne, v autobuse, tramvaji, nebo až večer při cestě z práce. Nohavice si můžete ohrnout kdykoli.

Krátké kalhoty pro Václava Havla

Vzpomínání ve Dvoře Králové
V památníku TGM, Podharť, Dvůr Králové nad Labem (křižovatka ulic Nerudova, Vrchlického, Macharova) budou organizátoři akce vzpomínat na Václava Havla. Přijďte 18. 12. uctít jeho památku i vy. Na chvíli se zastavíme, zapálíme svíčku a při Modlitbě pro Martu zavzpomínáme… Akce se koná od 18:12 do 19:00 hodin.

Kde: Máchova, Dvůr Králové nad Labem

Více informací naleznete na www.facebook.com/DenVaclavaHavla