Přijďte relaxovat a příjemně se i pobavit do Lázní ducha v Litomyšli. V sobotu bude například otevřena na prvním zámeckém nádvoří Lehátková vyhlídka a po celý víkend nebudou chybět Lázeňské kostýmové prohlídky zámku Litomyšl. To vše a mnohem víc od 27. dubna do neděle 30. dubna 2017.

Kdy: 27. duben 2017 – 30. duben 2017 od 10:00 hodin

Lázně ducha otevírají novou sezónu 2017

Kolonáda ožije v sobotu úderem desáté hodiny. Opět si budete moci prohlédnout nádherné exponáty z Veterán klubu Litomyšl, přijede také Spolek českých kolařů cestovatelů. Kolonádu navštíví panstvo z tvrze Žíželeves, taneční skupina Amapola Tribe, hrát a zpívat budou různí pouliční umělci např. Stanley´s Dixie Street Band, dorazí i drze swingující uskupení Alotrio, Dudlajdá fagotiky, harmonikář Pepíček Čečil, sbor Vlastimil či Mužský pěvecký sbor. Těšit se můžete na nejrůznější dílničky, uvidíte několik nových lázeňských laviček a samozřejmostí bude i oblíbená soutěž Lázeňské prameny – nově celoroční. Na bezpečnost bude i tentokrát dohlížet Četnická pátrací stanice z Pardubic.

Lázně ducha otevírají novou sezónu 2017

Soutěže o nejkrásnější lázeňský klobouk, kostým či lázeňský pár byla v loňském roce velmi úspěšná. Opět bude v prostoru za kostelem na Toulovcově náměstí zřízen Fotoateliér HRG na ulici. Zde si budete moci nechat udělat obrázek nejen pro soutěžní účely.

Lázně ducha otevírají novou sezónu 2017

V sobotu od 10:00 hodin bude otevřena na prvním zámeckém nádvoří Lehátková vyhlídka. Ve stejnou hodinu otvírá Škola na zámku i Pivní lázně. Lázeňskou pohodu si budete moci užít opět i v regionálním muzeu, kde budou od 10:00 hodin otevřeny Sluneční lázně s políbením múzy. Pramen vaší tvorby v útulného prostředí dvorečku zámeckého pivovaru slibuje také zajímavý program. U „otevřeného mikrofonu“ se vystřídá například saxofonové a klarinetové kvarteto, básníci Aneta Štanclová a Jan Odstrčil, kytarista Pavel Horníček s kapelou, žonglérka Verča Poslušná a klavírista Dominik Veselý. Celebritou za 5 minut se však v rámci tohoto programu můžete stát i vy.

Lázně ducha otevírají novou sezónu 2017

Lázeňská atmosféra se nevyhne ani samotnému zámku Litomyšl. Po oba víkendové dny se můžete těšit na Lázeňské kostýmové prohlídky zámku. Zkrátka nepřijdou ani ani milovníci architektonických prohlídek. Pro ty jsou na sobotu i naděli připravené prohlídky celého revitalizačního zámeckého návrší.

Kde: Na Máchadle, Mariánská ulice, Litomyšl

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.lazneducha.cz