Kačina, letní sídlo šlechtického rodu Chotků, v dobách své největší slávy hostila panstvo na návštěvách, plesech a zahradních slavnostech. Tato doba je sice již nenávratně pryč, ale kouzelný bílý zámek v zeleni parku a jeho neopakovatelná atmosféra přetrvává dodnes.

Kdy: 28. červenec 2017 – 22. září 2017

Na návštěvě u hraběnky Sidonie na zámku Kačina

Staňte se hosty zámecké paní, hraběnky Sidonie, která vás bude doprovázet těmi nejkrásnějšími místy svého sídla. V zámecké knihovně nahlédnete do francouzských módních žurnálů, v dámských salónech vyslechnete příběh lásky Sidonie a Rudolfa, v kuchyni se dozvíte, co a jak se vařilo, v konírně jak obtížné bylo sedět v dámském sedle, v divadle vyslechneme úryvky z divadelních her, které Chotkové sami psali a také hráli. Na závěr nahlédnete do svatebně vyzdobené kaple, přivoníte na zahrádce k bylinkám a pokocháte se rozkvetlým skleníkem. Udělejte si v pátek navečer čas, vezměte doprovod a navštivte hraběnku Sidonii. Doba se mění, krása zůstává a na Kačině jsou milí hosté vždy vítáni.

Doba trvání: cca 2 hodiny.

Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Česku. Nachází se v katastru obce Svatý Mikuláš, při silnici do Nových Dvorů, zhruba 6,5 km severovýchodně od okresní Kutné Hory.

Zámek, zvaný dříve také „Husa“, dal postavit nejvyšší purkrabí Království českého hrabě Jan Rudolf Chotek z Chotkova na novodvorském panství, které již roku 1764 zakoupil Jan Karel Chotek. Starší novodvorský zámek v obci i přes celkové rozsáhlé úpravy nevyhovoval potřebám sídla, proto zde hrabě Chotek ponechal pouze správu panství a nechal vystavět nový sídelní zámek.

Na návštěvě u hraběnky Sidonie na zámku Kačina

Kde: Svatý Mikuláš 51, Kutná Hora

Vstupné

Základní 100 Kč, snížené (děti, senioři) 50 Kč, děti do 6 let 25 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + 2 až 3 děti do 15 let) 250 Kč (vstupenky v zámecké pokladně v prodeji pouze v den konání produkce do 17:30 hod.); max. kapacita: 50 osob.

Více informací naleznete na www.nzm.cz