Po prázdninové přestávce pokračuje přednáškový cyklus Zajímavosti ze světa zoologie. Do zářijového termínu jsme zařadili akci věnovanou netopýrům. Tato akce se koná tradičně na přelomu srpna a září na řadě míst po celém světě a letos se uskuteční její 21. ročník.

Kdy: 6. září 2017 od 18:00 do 21:00 hodin

Netopýří noc v Zoo Ostrava

V ostravské zoologické zahradě se můžete o životě těchto jediných aktivně létajících savců, jejich výzkumu a ochraně dozvědět více.

Mezinárodní noc pro netopýry se už přes 20 let koná na přelomu srpna a září na řadě míst po celém světě. Také ostravská zoo se se k této akci pravidelně připojuje. Zájemci se na ní dozví zajímavosti o životě těchto jediných aktivně létajících savců, o jejich výzkumu a také ohrožení. V případě příznivého počasí bude po přednášce následovat procházka po zoo s detektorem. Akci povede Martin Gajdošík z České společnosti pro ochranu netopýrů. Upozorňujeme, že akce začne mimořádně až v 18:00 hodin a potrvá cca do 21:00 hodin.

Netopýří noc v Zoo Ostrava

Program začne přednáškou nazvanou Mezinárodní noc pro netopýry 2017 s promítáním unikátních fotografií. Poté bude následovat povídání o životě našich druhů netopýrů a možnostech jejich ochrany. Účastníci se seznámí rovněž s metodami výzkumu, včetně detekce netopýřích ultrazvukových signálů a poslechnou si nahrávky hlasů netopýrů. Přednášející bude Martin Gajdošík z České společnosti pro ochranu netopýrů.

Kde: Výukové centrum zoo, Michálkovická 197, Ostrava

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.zoo-ostrava.cz