sobota 19. – neděle 20. 9. 2020

Pestrý dvoudenní program nabídne:

sobota 19. září 2020

Fügnerovo náměstí
11:00 Příjezd motorkářského klubu Železní páni Písek – součástí programu bude sbírka pro Diacel, který pomáhá dětem, které mají svůj život komplikovaný kvůli závažnému onemocnění, kterým je diabetes a celiakie.

Městská knihovna Písek
13.00 Křest knihy 777 fotografií města Písku spojený s autogramiádou autorů fotografií

Palackého sady
12:30 – 22:00 Prague Rhythm Kings • Josef Zoch • Louisiana • Písecký komorní orchestr • České srdce • Petr Kolář s kapelou • Primátor Dittrich – 40 let na scéně. Vstup zdarma.

Zahrada kulturního domu
10:00 – 22:00 ATMO music – tvorba kapely vychází primárně z rapu, ale je zasazena do melodických písní, které mají převážně zpívaný refrén. Je součástí tvorby rappera Lipa, Sebastiana Navrátila, Jakuba Děkana a Chrise • Nick Steed – bluesové trio • Jakofakt? – písecká kapela hrající vlastní tvorbu • Boys Are Back – vystoupí se svým power popem • nebude chybět ani doprovodný program pro děti ve spolupráci s DDM Písek a o dětskou zábavu se postará Milan Mudroch. Vstup zdarma.

neděle 20. září 2020
Sladovna a okolí
10:00 – 17:00 O(K)TAVA PÍSKU A VODY
Partitura řeky Otavy (inspirována řekou, dětmi, sny, zážitky a prožitky) přenesena do prostředí Sladovny a blízkého okolí nabídne návštěvníkům 8 zastavení hudebního či vizuálního charakteru jako celistvý zážitek. Těšit se můžete kromě jiného na Divadlo Continuo, Orloj Snivců, spolek Rašelina a mnoho dalších. Vstup zdarma.

Kamenný most
17:00 – 18:30 Poslední večeře (tohoto léta) na Kamenném mostě
Sousedská slavnost. Navařte, napečte a přijďte si užít večeři v kulisách nejstaršího mostu v Čechách a ve společnosti píseckých obyvatel každého věku a zájmů. Kapacita je omezená, rezervace je možná na www.sladovna.cz. Vstup zdarma.

kino Portyč
18.00 Tedeum – slavnostní koncert
Slavnostní koncert k 75. výročí ukončení 2. světové války a poděkování občanům města Písku.
Program: P. J. Vejvanovský – Serenáda in C, G. Zamphir – Píseň osamělého pastevce, B. Marcello – Koncert d moll pro hoboj, A. Chačaturjan – Šavlový tanec, V. Petrov – Nokturno in G, A. Dvořák – árie Rusalky, L. Delibés – Květinový duet, M. A. Charpantier – Te Deum, L. van Beethoven – Óda na Radost. Účinkují: Lenka Šestáková, herečka Jihočeského divadla České Budějovice, VIRTUOSI DI PISEK, pod vedením dirigenta Oldřicha Vlčka, Michell KATRAK – zpěv, Lucia TYČIAKOVÁ – zpěv, Bohdana TESAŘOVÁ – hoboj, Nicole JANDOVÁ (9 let) – saxofon, Jan MEISL – baján, Pražský žesťový soubor – Jan Votava. Uvádí Mgr. Pavel Sekyrka, Th.D.

Vstupné 150,- Kč.

 

Zdroj: https://www.dotknisepisku.cz/ucinkujici/89-pisek-slavi-777-narozeniny