Řemeslné dílny v klášterech v Českém Krumlově budou letos v březnu poprvé otevřeny každý den. Přijďte se podívat například na Noc literatury či na komentované prohlídky filmové výstavy Císařův Pekař – Pekařův Císař.

Kdy: 8. březen 2017 – 31. březen 2017

Řemeslné dílny v klášterech v Českém Krumlově

Řemeslné dílny v klášterech v Českém Krumlově jsou nejen vzácnou historickou památkou, ale také interaktivním prostorem pro vzdělávání dětí. Akce svým návštěvníkům nabízí zdejší řemeslné dílny, které jsou v březnu poprvé otevřeny každý den. Návštěvníci všech generací si mohou vždy od 10 do 18 hodin ve dvou až třech dílnách, podle aktuální nabídky, prohlédnout a osahat autentické vybavení a produkty a vlastními silami vytvořit řemeslný výrobek.

Těšit se můžete na pekařku, brašnáře, švece, knihaře, barvíře, hrnčíře či kováře. V sobotu 18. března od 10 do 18 hodin bude navíc otevřena Řemeslná ulička u Klášterního dvora s praktickými ukázkami z tradičních řemesel provozovaných ve středověkých klášterech a městech a nabídkou nejrůznějších dobových produktů.

Jaké zajímavé akce zde můžete čekat?

Řemeslné dílny v klášterech v Českém Krumlově

V pátek 17. března od 18.30 do 19.30 hodin jsou děti zvány na Noc literatury do herny Interaktivní expozice lidských dovedností. (Vzhledem k omezené kapacitě nutná předchozí rezervace v Návštěvnickém centru Klášterů Český Krumlov, vstup zdarma.)

Dospělí mohou ve 20:00 hodin zavítat na besedu s buddhistickým mnichem o životě v klášteře a problematice Tibetu ve velkém sále. Akce, jejímž hlavním hostem bude buddhistický mnich Pemu Samdupa, je připravena ve spolupráci se sdružením MOST v rámci festivalu PRO TIBET 2017. Výtěžek ze vstupného je určen na podporu vzdělání v ženském buddhistickém klášteře.

Řemeslné dílny v klášterech v Českém Krumlově

V sobotu 18. března od 14 do 16.30 hodin je na programu zdarma přístupný mezinárodní seminář na téma kulturní zvyklosti návštěvníků Krumlova, pořádaný Sdružením průvodců Český Krumlov a Český Krumlov Tourism. V 18.30 a 20.00 hodin jsou připraveny poslední večerní komentované prohlídky filmové výstavy Císařův Pekař – Pekařův Císař, která je přístupná už jen do konce března.

Velký sál bývalého konventu klarisek v neděli 26. března provoní bylinky. Od 10:00 do 13:00 hodin a od 15:00 do 18:00 hodin je připraven Bylinkový workshop s výrobou univerzální bylinkové masti a čajů na podporu žlučníku a jater pod vedením zkušené bylinkářky Radmily Malinovské. (Vzhledem k omezené kapacitě nutná předchozí rezervace v Návštěvnickém centru Klášterů Český Krumlov, vstupné 500 Kč/osoba.)

Více informací naleznete na www.klasteryck.cz