Prestižní mezinárodní parkurové závody CSI3*W ve špičkovém jezdeckém areálu téměř v centru Olomouce. V rámci CSI3*W se mohou jezdci i diváci těšit na tři soutěžní túry označené jako: Silver, Gold a Diamond Tour. Nejtěžší z nich, Diamond Tour, se pojede poprvé během pátečního dne na parkuru 145 centimetrů vysokém.

Kdy: 22. červen 2017 – 25. červen 2017

Světový pohár v parkurovém skákání J&T Banka Olomouc 2017

Na letošním čtvrtém ročníku Světového poháru v parkurovém skákání bude k vidění více než 300 koní, mezi jezdci se představí světová špička včetně české parkurové hvězdy Kamila Papouška. Vrcholem závodů bude nedělní hlavní soutěž Grand Prix, kde se pojede nejen o body do FEI Longines žebříčku, ale také o kvalifikaci na mistrovství Evropy v Göteburgu 2017 či na Světové jezdecké hry do Tryonu v roce 2018.

Soutěže vypsané v rámci Gold Tour se uskuteční na parkurech 140 až 145 centimetrů vysokých. Finále této túry pak otevře nedělní závodní den a přístupné bude pro jezdce, kteří se účastnili některé z předešlých soutěžích Gold nebo Diamond Tour. Soutěž s rozeskakováním má výšku základního parkuru 150 centimetrů a jezdci za svůj výkon mohou taktéž získat body do FEI Longines žebříčku. Třetí túrou v rámci CSI3*-W je Silver Tour. V té se účastníci představí při soutěžích 130 až 135 centimetrů vysokých.

Světový pohár v parkurovém skákání J&T Banka Olomouc 2017

Od čtvrtka do soboty se bude skákat v dalších vypsaných kategoriích. Mladí koně ve věku 6 a 7 let budou mít připravené parkury 125 až 130 centimetrů vysoké. Sobotní finále pak bude o 5 centimetrů vyšší a pojede se s rozeskakováním. Pro jezdce do věku 25 let jsou přichystané soutěže od 135 centimetrů výše. Sobotní finále se odehraje na parkuru s překážkami vysokými 145 centimetrů. I v tomto případě si jezdci zároveň mohou zajistit kvalifikaci na mistrovství Evropy do Šamorína, ale navíc také pro finále European Youngster Cupu v Salzburgu.

Jezdecký areál v Olomouci vyjma závodů samotných nabízí i další atraktivní zábavu: projížďky na ponících, koutek pro děti, stylová restaurace i možnost ubytování. To vše dělá ze Světového poháru v parkurovém skákání akci, kterou byste si neměli nechat ujít.

Světový pohár v parkurovém skákání J&T Banka Olomouc 2017

Všechny parkury bude letos připravovat stavitel Peter Schumacher z Německa. Jeho asistentem bude Robert Smékal.

Kde: LAZECKÁ 576/81, Olomouc

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.csi-olomouc.cz