Přijďte se zapojit do nejdelšího festivalu vína a gastronomie ve střední Evropě! Na jihu Čech se právě koná největší přehlídka českých, moravských a zahraničních vín. 16. ročník tohoto unikátního multikulturního festivalu slibuje nezapomenutelný zážitek, který spojuje víno, kulturu a jídlo.

Tento rok se tradice dostává do dalšího ročníku, který právě otevřel své brány ve městě Tábor. Víno bude proudit dvěma měsíci naplno a kromě toho se návštěvníci mohou těšit na bohatý kulturní program.

Milovníci dobrého jídla si přijdou na své při ochutnávce tuzemských i zahraničních specialit a nejlepších vín. Pro kulturomilce jsou připravena divadelní představení a kouzelnické show. A pro ty, kdo chtějí zůstat v pohybu, jsou k dispozici různé aktivit, které zahrnují i Vinnou stezku.

Jednou z loňských novinek, která se stala součástí programu, je Vinná stezka, která vás provede částí evropsky oceněné stezky kolem řeky Lužnice. Trasa je dlouhá pět kilometrů a nabízí návštěvníkům možnost navštívit 16 vinařství.

Věřte, že program festivalu je pestrý a zahrnuje oblíbené aktivity jako Putování za vínem po táborských sklepech, degustace s vinaři, dobrodružné koštování vína naslepo a večeře nejen u šéfkuchaře Martina Svatka v restauraci Mace. Více informací naleznete na našem webu. Přijďte a zažijte nezapomenutelný festival plný vína, kultury a lahodného jídla!

Kompletní program: https://www.festival-vina.cz/program#/