Hlavní moravská metropole Brno se již tradičně těší na Vánoce, které tu na vás dýchnou téměř na každém kroku pohodu. Adventní čas a přípravu na nejkrásnější svátky v roce si pod hradem Špilberk opravdu užijete.

Kdy: 24. listopad 2017 – 23. prosinec 2017

Vánoční trhy Brno 2017

Vánoční trhy, které v ulicích Brna navodí tu pravou vánoční atmosféru. V letošním roce se trhy budou konat na náměstí Svobody, a také na nedalekém Dominikánském náměstí. V rámci trhů si budete moci vyzkoušet pletení adventních věnců, zhlédnout představení Louskáček, poslechnout si koncert Hany Zagorové či Václava Neckáře, nebo upéct netradiční vánoční cukroví. Vánoční stromeček se na náměstí Svobody rozsvítí 24. listopadu a v ten samý den poprvé vyjede vánoční tramvaj.

Náměstí Svobody
I nadále zůstává středobodem energických oslav. Nebudou chybět významní hosté, světelná show, živá hudba, pozdravy osobností. Velké podium bude obsazeno po celou dobu adventu a nabídne pravidelný a pestrý výběr kvalitních a k předvánočnímu období vhodných hudebních žánrů. Z náměstí se stane prostor pro vánoční setkání či večírek – najdete zde jak vynikající občerstvení, lahodné pití, tak se na malém podiu zaposloucháte do živé elektronické hudby. Zimní bar nabídne vánoční koktejly. Ani letos nebudete ochuzeni o vánoční design market, na němž se dočkáte svého oblíbeného sortimentu. Na náměstí najdete na 36 prodejních stánků, 24 gastrostánků, zimní bar a 4 stánky s raw, vegan a bezlepkovovými pochutinami.

Vánoční trhy Brno 2017

Dominikánské náměstí
Místem pro tradiční a poklidné trávení Adventu bude Dominikánské náměstí, kam se přesune tradiční vyřezávaný Advent, zoo koutek s ovcemi a kozami, Ježíškova pošta a Zvonička. Děti budou moci poslat vánoční přání, připomenout si tradiční řemesla, které pamatují naše rodiče a prarodiče.
Svými romantickými kulisami tvořenými Novou radnicí a kostelem sv. Michala láká rodiny a fajnšmekry za dobrým jídlem a vánoční pohodou. Letos bude na náměstí k vidění světelná výzdoba, která je povýší na reprezentativní tradiční městský trh ve stylu Vídně a dalších. Na rozdíl od náměstí Svobody, kde budou obsazena obě pódia živou hudbou, Dominikánským náměstím se bude rozléhat tradiční vánoční hudba. Na náměstí najdete 4 řemeslné stánky s ukázkami řemesel a 8 gastrostánků s vynikajícími specialitami.

A pokud byste se ještě chtěli podívat na jiné trhy, určitě nevynechejte trh na Zelném trhu a na Moravském náměstí, kde se bude i bruslit.

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.gotobrno.cz