Výstava citrusů a jiných subtropických a tropických užitkových rostlin probíhá od 19. do 22. října 2017, ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně – Kotlářská 2, a to ve spolupráci s pěstiteli.

Kdy: 19. říjen 2017 – 22. říjen 2017 od 9:00 do 17:00 hodin

Výstava citrusů a jiných subtropických a tropických užitkových rostlin

Tradiční výstava citrusů a jiných užitkových rostlin připravená ve spolupráci s klubem Citrusáři Brno. Výstava se koná ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy university. Výstava je vhodná i pro školní exkurze a je zde možné zakoupit různé užitkové rostliny včetně některých vystavených.

Uvidíte asi 100 rostlin s převahou citrusovitých, ale k vidění jsou i jiné druhy tropických a subtropických užitkových rostlin jako jsou banánovníky, kakaovníky, vavříny, rozmarýny, mučenky, kávovníky, granátová jablka, papaya a mnoho dalších druhů.

Otevřeno je denně od 9:00 do 17:00 hodin. Prohlédnout si lze všechny skleníky, výstava je spojena s prodejem rostlin.

Citrusáři Brno

Výstava citrusů a jiných subtropických a tropických užitkových rostlin

Jejich spolek byl založen v Brně roku 1974 jako specializovaná organizace ČZS, sdružující pěstitele citrusových a jiných subtropických a tropických rostlin; v roce 1995 pak byl přejmenován na současné Citrusáře Brno, jejichž úřadujícím předsedou je ing. Jiří Trávníček.

Členové se pravidelně setkávají na schůzích, které se konají pětkrát ročně: v únoru, dubnu, červnu, říjnu a prosinci. Pokud se rozhodnete pustit do pěstování exotických užitkových rostlin, přijďte se poradit.

Kde: Botanická zahrada PřF MU, Kotlářská 2, Brno

Vstupné:

Plná cena: 50 Kč
Snížená cena: 25 Kč

Vstupné platí pouze do skleníků. Předem nahlášeným exkurzím nad 5 osob je poskytován na požádání průvodce.

Více informací naleznete na www.sci.muni.cz