Ve dnech 3. října – 30. listopadu se uskuteční výstava fotografií Pavla Hössla a PhDr. Marie Hruškové s názvem Nejmohutnější památné stromy České republiky. Výstava se bude konat v prostorách Správy Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Slavnostní vernisáž proběhne 3. října od 17:00 hodin tamtéž.

Kdy: 3. říjen 2017 – 30. listopad 2017

Výstava fotografií nejmohutnějších památných stromů České republiky

Součástí slavnostní vernisáže bude autorské promítání a povídání o našich památných stromech s jejich pověstmi a příběhy, o nápadu výstavu uspořádat, o jejich ochranně a péči, a také o tom, jaké mají naše památné stromy jméno v zahraničí. Účastníci si prohlédnou nejen 35 unikátních velkoformátových fotografií, ale rovněž si poslechnout výklad autora k jednotlivým fotografiím. Stromy, jejichž fotky budou k vidění, jsou několik set let staré a jsou němými pozorovateli dění v naší zemí. Rovněž bude představena nová kniha s názvem Nejmohutnější stromy naší země.

Autor fotografií Pavel Hössl se soustavně věnuje focení památných stromů posledních 13 let. Ve své databázi má na 50 tisíc snímků hlavně památných stromů. V posledních dvou letech psal o stromech pro několik časopisů, jeho fotografie provázejí mnohé články o památných stromech a spolupracoval na tvorbě několika publikací s tématikou památných stromů.

Výstava fotografií nejmohutnějších památných stromů České republiky

PhDr. Marie Hrušková je autorkou projektu, jehož cílem je seznamovat co nejvíc lidí s nejmohutnějšími památnými stromy České republiky a jejich významem pro náš život. Děje se tak prostřednictvím vydávaných publikací, putovních výstav či odborných přednášek a besed po různých koutech naší země.

Kde: Hlavní 504, Mariánské Lázně

Vstupné na vernisáž a výstavu je zdarma.

Více informací naleznete na www.dumprirody.cz