Navštivte již 7.zimní sezónu zimní prohlídkové trasy hradu Rožmberk. Nahlédnout budete moc do soukromí šlechtického rodu Buquoy. O zábavu nebude nouze.

1. trasa

Kdy: 1. listopad 2016 – 31. březen 2017

Kolem poloviny 19. století nechal Jiří Jan Jindřich Burquoy upravit pokoje ve druhém patře hradu Rožmberk k obytným účelům.

Díky nedávné nákladné rekonstrukci jsou zpřístupněny jídelna, salon, herna a pracovna. Součástí prohlídkové trasy je i výstup na Anglickou věž, ale výhradně jen za příznivého počasí. V případě nepříznivého počasí (deště, větru, sněhu) nelze vystoupit až na horní ochoz, ale výhled je i přesto umocněn z oken horního patra.

1.TRASA – HLAVNÍ OKRUH – BURQUOYSKÉ SBÍRKY

Prohlídková trasa hlavního okruhu zavede návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale představí hlavně rod Burquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.

1. trasa

Cenné sbírky, které jsou v hradních interiérech daly už v polovině 19. století vzniknout rodovému muzeu připomínajícímu slávu rodu, jehož původním domovem byla Francie.

2.TRASA – SOUKROMÉ POKOJE

Pokoje ve 2. patře hradu nechal pro potřeby bydlení své nejbližší rodiny upravit Jiří Jan Jindřich Buquoy v době, kdy na hradě Rožmberk budoval rodové muzeum.

2. trasa pracovna

Místnosti prošly v letech 2008-2009 nákladnou rekonstrukcí a nyní je možné si prohlédnout jídelnu, salón, hernu a pracovnu. Součástí prohlídky je i Anglická věž.

3.TRASA – MUZEUM HRDELNÍHO SOUDNICTVÍ – KATOVNA

Katovna se nachází ve sklepení hradu Rožmberk, kde jsou návštěvníci usazeni, aby si mohli vyslechnout výklad o historii hrdelního soudnictví a útrpného práva v českých i okolních zemích. Seznámíte se s prací kata, který vykonával hrdelní rozsudky, ale také pomocí tortury vymáhal z obviněných doznání. Odvážní zájemci si mohou dobové mučící nástroje osahat a některé z nich vyzkoušet na vlastní kůži.

Otevřeno je od listopadu 2016 do března 2017 v úterý až pátek v 11:00 hodin a ve 13:00 hodin. O víkendech v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a v 15:00 hodin. Pro skupiny lze zajistit i jiný čas prohdlídky na emailu rozmberk@npu.cz nebo na telefonu 380 749 838. Vstupné naleznete na webu: www.hrad-rozmberk.eu